Koncertas „Siela niekada nenutyla“

Koncertas „Siela niekada nenutyla“

Rugsėjo 24 d., antradienį, 20 val. Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje vyksiančiame koncerte „Siela niekada nenutyla” nuskambės Jidiš dainos, lietuvių ir žydų poetų eilės bei ištraukos iš geto kalinių metraščių.

Yra istorijos puslapių, kurie niekada neišsitrins, kurie bus svarbūs ne tik praeities, dabarties, bet ir ateities kartoms. Vienas iš jų – žydų tautos holokaustas. Seimo nutarimu 2013-ieji yra paskelbti Vilniaus geto atminimo metais, tad jo likvidavimo 70-ąsias metines kartu paminėti kviečia Vilniaus miesto savivaldybės choras „Jauna muzika”, vadovaujamas meno vadovo ir dirigento Vaclovo Augustino, bei aktoriai Gintaras Mikalauskas, Jūratė Vilūnaitė ir pianistas Dainius Jozėnas.

Galbūt daugelis vaikščiodami romantiškomis Vilniaus senamiesčio gatvelėmis net nesusimąsto, jog Antrojo Pasaulinio karo metu čia buvo kankinami ir žudomi žmonės. Tačiau nepaisant to, iki mūsų atėjo tai, ko niekas nesugebėjo sunaikinti, užtildyti, sušaudyti ar sudeginti. Tais laikais, kai nebuvo galima kalbėti, groti, rašyti, išeiti už aptvertos teritorijos, juoktis ir netgi šypsotis, geto žmonės nenustojo kurti. Dainomis, eilėmis, dienoraščiais jie rašė ne tik savo istoriją. Šiuo palikimu jie perdavė žinią ateities kartoms ir tuo pačiu išliko mūsų atmintyje, jie įrodė, kad net ir juodžiausioje pragaro pusėje esantys žmonės sugebėjo išlikti blaivaus proto ir kūrybingi.

DAUGIAU