Koncertas „Verbų sekmadienio muzika“

Koncertas „Verbų sekmadienio muzika“

Koncertas „Verbų sekmadienio muzika“

Balandžio 1 d. 16 val. koncertas „Verbų sekmadienio muzika”. Skambina tarptautinių konkursų M. K. Čiurlionio Vilniuje ir H. Elerio Taline laureatas pianistas Andrius Vasiliauskas (Vilnius). Programoje – V. A. Mocarto, T. Juzeliūno, T. Makačino, A. Casella, O. Respighi, S. Rachmaninovo kūriniai.

Bilietų kainos 15 Lt, 10 Lt – mokiniams, studentams, senjorams.

Muzika pavargusiai sielai

Verbų sekmadienis – ypatinga diena žmogaus sielai, kurią tą dieną gali nuskaidrinti muzika. Jau tradicija tapo, kad kasmet iškilus pianistas Andrius Vasiliauskas šį sekmadienį panevėžiečiams dovanoja nepaprastą dovaną – koncertą, kuriame skamba žymių kompozitorių muzika, atgaiva mums, pavargusiems po žiemos vargų ir laukiantiems Šv.Velykų stebuklo. Panevėžio miesto dailės galerijoje balandžio 1 dieną, 16 valandą, įvyks pianisto Andriaus Vasiliausko koncertas “Verbų sekmadienio muzika”.

Įdomu, kaip pianistas parenka savo programą, nes joje visada yra kažkas stebinančio, reto, mielo mūsų ausims ir sielai. Todėl Verbų koncerte , vyksiančiame Dailės galerijoje, šalia genialiojo, visam pasauliui žinomo W.A.Mozart’o sonatos skambės ir mūsų amžininko, lietuvių kompozitoriaus Tomo Juzeliūno “Elegija fortepijonui”, o pažintį su Teisučio Makačino kūryba ne vienam klausytojui pagilins prieš kelerius metus parašyti jo kūriniai “Iš sąsiuvinio fortepijonui”.

XX amžiaus pradžios italų kompozitorių, dirigentų Alfredo Casella (jis buvo puikus pianistas) “Barkarolė”ir Ottorino Respighi kūriniai tikrai pakels nuotaiką po įtemptos darbo savaitės. Neveltui gydytojai jau skiria muzikos terapiją ligoniams, o populiariausių “vaistų” sąraše pirmauja nuostabusis W.A.Mozart, kurio kūriniu pianistas A.Vasiliauskas pradės Verbų sekmadienio koncertą. Muzikos gurmanų desertui – nuostabusis Sergejus Rachmaninovas. Koncerte girdėsime jo kūrinį “Ties mano langu”. Verbų sekmadienį pasinerti į S.Rachmaninovo garsų pasaulį – ypatinga palaima. Šio kompozitoriaus muzika visada sukelia dvasios katarsį. S.Rachmaninovo religinė muzika žavi ypatinga gelme, o ypač jo “Nakties vigilija”, taip artimai besisiejanti su artėjančiomis Šv.Velykomis, vienuolių budėjimais naktį, kurioje tiek daug laukimo ir paslapties.

Pianistas Andrius Vasiliauskas – ypatingas ne vien tuo, kad turi garbius apdovanojimus, kad jo atliekama muzika žavi melomanus Lietuvoje ir užsienio šalyse, o labiausiai dėl to, kad jis keliauja per miestelius, per mokyklas ir kaip Prometėjas neša muziką jos ištroškusiems žmonėms.

Labai išsamiai ir jautriai apie šio pianisto kūrybą yra rašiusi muzikos žinovė, žurnalistė Vida Bielskytė: “A.Vasiliausko geriausios koncertų valandos, tarp jų ir koncertai dailės galerijoje, tampa dvasiniu nušvitimu. Pasiekęs kūrybinę meninę brandą, muziką jis linkęs sieti su filosofija ir estetika. Paprastai pianistas skambina be natų, tarsi atrastų muziką iš pirmo žvilgsnio – prima vista. Ne tik pas mus, bet ir užsienyje klausytojai, pakerėti virtuoziškai poetinių skambesių, dažnai prisipažįsta mintimis nuklydę toli, sėdėję kaip pakerėti.

M. K. Čiurlionio Vilniuje ir H. Elerio Taline tarptautinių konkursų laureatas vilnietis pianistas Andrius Vasiliauskas lemtingu sutapimu paveldėjo ne tik S.Rachmaninovo profilį, bet ir tokią pat krištolinio skaidrumo muzikinę pasaulėjautą. Todėl nenustebkite, jei vieną akimirką pasirodys, kad ant juodo fortepijono dangčio nutūpė ir šį kūrėją nuolat lydėdavusi mistinė rasotų baltų alyvų kekė…”

„Nieko negali būti svarbesnio už muziką, nes tik dėl jos vienos einama į sceną – juk ne savęs parodyti“, – primena visam gyvenimui įsiminusius profesorės Olgos Šteinbergaitės priesakus pianistas Andrius Vasiliauskas, kilęs iš garsios vilniečių muzikų dinastijos, taip pasiaukojamai jaučiąs pareigą ir periferijoje žadinti aukštesnių dvasinių horizontų ilgesį.

Panevėžio miesto dailės galerijos inf.

DAUGIAU