Koncertas „Verbų sekmadienio muzika“

Koncertas „Verbų sekmadienio muzika“

Verbų sekmadienio muzika
Panevėžio miesto dailės galerija balandžio 13 dieną, 16 valandą kviečia į pianisto Andriaus Vasiliausko koncertą „Verbų sekmadienio muzika”. Jau tradicija tapo, kad kasmet iškilus pianistas A. Vasiliauskas šį sekmadienį panevėžiečiams dovanoja nepaprastą dovaną – koncertą, kuriame skamba žymių kompozitorių muzika, atgaiva mums, pavargusiems po žiemos vargų ir laukiantiems Šv. Velykų stebuklo.
Verbų sekmadienis – ypatinga diena žmogaus sielai, kurią tą dieną gali nuskaidrinti muzika. Įdomu, kaip pianistas parenka savo programą, nes joje visada yra kažkas stebinančio, reto, mielo mūsų ausims ir sielai. Šiamę koncerte šalia Frederiko Šopeno, Richardo Štrauso skambės ir lietuvių kompozitoriaus, dirigento Kazimiero Viktoro Banaičio kūriniai.
Pianistas Andrius Vasiliauskas – ypatingas ne vien tuo, kad turi garbius apdovanojimus (Mikalojaus Konstantino Čiurlionio Vilniuje ir Heino Elerio Taline tarptautinių konkursų laureatas), kad jo atliekama muzika žavi Latvijos, Estijos, Ukrainos, Rusijos, Vokietijos Danijos, Italijos melomanus, o labiausiai dėl to, kad jis koncertuoja ir nedideliuose Lietuvos miesteliuose, keliaudamas kaip Prometėjas neša muziką jos ištroškusiems žmonėms.
Gražiai apie šio pianisto kūrybą yra rašiusi muzikos žinovė, žurnalistė Vida Bielskytė: „A. Vasiliausko geriausios koncertų valandos, tarp jų ir koncertai Panevėžio dailės galerijoje, tampa dvasiniu nušvitimu. Pasiekęs kūrybinę meninę brandą, muziką jis linkęs sieti su filosofija ir estetika. Paprastai pianistas skambina be natų, tarsi atrastų muziką iš pirmo žvilgsnio – prima vista. Ne tik pas mus, bet ir užsienyje klausytojai, pakerėti virtuoziškai poetinių skambesių, dažnai prisipažįsta mintimis nuklydę toli, sėdėję kaip pakerėti.<…> Pianistas Andrius Vasiliauskas lemtingu sutapimu paveldėjo ne tik S. Rachmaninovo profilį, bet ir tokią pat krištolinio skaidrumo muzikinę pasaulėjautą. Todėl nenustebkite, jei vieną akimirką pasirodys, kad ant juodo fortepijono dangčio nutūpė ir šį kūrėją nuolat lydėdavusi mistinė rasotų baltų alyvų kekė…”
Panevėžio miesto dailės galerijos inf.

 Bilietų kainos 15 Lt, 10 Lt – mokiniams, studentams, senjorams.

DAUGIAU