free Konferencija „Ar visuomenė – dar vienas teismas?“

Konferencija „Ar visuomenė – dar vienas teismas?“

„Pasaulis tavo rankose“ – skelbia „Teisininkų dienos 2017“ ir kviečia į nemokamą konferenciją–diskusiją „Ar visuomenė – dar vienas teismas?“.  Renginys vyks balandžio 3 d. 18 val. MKIC konferencijų salėje (Saulėtekio al. 5, Vilnius).
Ši tema pasirinkta atsižvelgiant į dažnai kylančią audringą visuomenės reakciją į įvairius įvykius ir situacijas, išprovokuojamą įvairiose informavimo priemonėse skleidžiamų duomenų ar nuomonių. Konferencijoje bus aptariama, kiek įtakos žiniasklaida turi teisės aktų leidybai, nes neabejotina, kad socialiniuose tinkluose ir naujienų portaluose plintanti informacija formuoja tam tikrą požiūrį. Taip pat bus gilinamasi į lobizmo pridėtinę vertę bei grėsmes. Aptariamas nešališko ir nepriklausomo teismo siekis, teisėjo ir teismo atsparumas visuomenės spaudimui priimti atitinkamus sprendimus bei ypatingas advokato vaidmuo teisme ir visuomenėje. Bus svarstoma, ar prisiekusiųjų dalyvavimas teismo procese būtų žingsnis link teisingesnių sprendimų.

Šiomis temomis pranešimus skaitys žinomi šalies teisininkai bei žurnalistai:

Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininkas, teisėjas – Rimvydas Norkus;
Lietuvos advokatūros Advokatų tarybos pirmininkas, advokatas – Ignas Vėgėlė;
Vilniaus universiteto Teisės fakulteto doktorantė – Monika Ambrasaitė;
Advokatų kontoros TARK GRUNTE SUTKIENE advokatas, baudžiamosios teisės ekspertas – Giedrius Danėlius;
Politikos aktualijų žurnalistė, pripažinta geriausia naujienų portalo 15min žurnaliste trejus metus iš eilės – Liepa Želnienė;
Generalinio TeDi’17 partnerio, advokatų kontoros SORAINEN atstovas.

Konferencijos moderatorius:

Audrius Matonis – žurnalistas, politikos apžvalgininkas, LRT TV naujienų tarnybos direktorius.

Oficiali TeDi’17 konferencijos partnerė – Lietuvos advokatūra.
– – –
Konferencija „Ar visuomenė – dar vienas teismas?“ – Vilniaus universiteto Studentų atstovybės Teisės fakultete organizuojamo renginių ciklo „Teisininkų dienos“ dalis. Generaliniai partneriai- advokatų kontoros SORAINEN ir partneriai bei TARK GRUNTE SUTKIENE. Partneriai: Vilniaus universiteto Teisės fakultetas ir Lietuvos advokatūra.
Daugiau informacijos: www.tedi.lt

DAUGIAU