Konkursas „Mažoji akacija”

Konkursas „Mažoji akacija”

Visus Lietuvos bardus ir jiems prijaučiančius kviečia tradicinis dainuojamosios poezijos konkursas „Mažoji akacija”. Jis ypatingas tuo, jog yra tarsi tramplinas ir unikali galimybė patekti į milžiniško populiarumo susilaukiančio ir tūkstančius žmonių sutraukiančio kasmetinio festivalio „Akacijų alėja” įžangos koncertą. Beje, pastarasis festivalis atvėrė kelius į muzikinę šlovę žinomai Lietuvos atlikėjai Ievai Narkutei.

Konkursas „Mažoji akacija” vyks balandžio 13 d. Kauno restorane-klube „Combo”.

„Kiekvieno muzikanto svajonė – koncertuoti prieš didelę auditoriją, kuri ne tik jo klausosi, bet ir jį supranta, dainuoja drauge. Tai didžiausia šlovė. Būtent tai – šlovę ir pripažinimą – gauna festivalio „Akacijų alėja” dalyviai. O konkursas „Mažoji akacija” yra tarsi raktas į sėkmę ir kelias į pagrindinį festivalį”, – tvirtina festivalio „Akacijų alėja” prodiuseris Virgis Stakėnas.

Konkurso „Mažoji akacija” tikslas – skatinti piliečių kūrybinius polinkius ir gebėjimus, populiarinti dainuojamosios poezijos žanrą, ugdyti visuomenės estetinį skonį ir įvairiapusį muzikinį, poetinį išprusimą ir patriotinius jausmus.

V. Stakėnui pritaria ir žinomas Lietuvos atlikėjas Andrius Mamontovas. Pasak jo, „Mažoji akacija” yra viena iš nedaugelio vietų, kur jaunieji atlikėjai turi labai gerą galimybę pasirodyti ir net pakliūti į pagrindinio festivalio programą. „Jeigu į festivalį vėl susirinks 12 tūkst. žmonių, tai kur kitur tie atlikėjai tokią auditoriją savo muzikinio kelio pradžioje ras? Jauniems atlikėjams reikėtų stengtis daugiau groti gyvai, o ne per televiziją, kur nesimato žiūrovo. Gyvai atliekama muzika duoda visai kitą patirtį ir visai kitaip formuoja žmogaus kūrybinį kelią”, – įsitikinęs A. Mamontovas.

Konkurse dalyvauti ir atlikti du geriausius savo kūrinius kviečiami dainuojamosios poezijos autoriai ir atlikėjai, gyvenantys, dirbantys, besimokantys visoje Lietuvoje.

„Iš pradžių „Mažoji akacija” buvo konkursas, labiau orientuotas į Kauno regiono bardus, tačiau, atsižvelgiant į didžiulį ir vis augantį domėjimąsi juo, pernai konkurso ribos išsiplėtė ir jau turėjome svečių ne tik iš Kauno, bet ir Klaipėdos, Vilniaus. Šiemet tikimės, jog dalyvių geografija dar labiau išsiplės ir dėl geriausiųjų vardo varžysis dainuojamosios poezijos virtuozai iš visos Lietuvos”, – tikisi konkurso organizatorius, VšĮ „Combo concert” direktorius Arūnas Eitutis.

Konkurso dalyvius vertins ir geriausius išrinks kompetentinga komisija. Atlikėjai iš viso rungsis dėl laureatų ir diplomantų vardo bei sieks papildomų – geriausio autorinio kūrinio, geriausiai atlikto žinomo lietuvių dainuojamosios poezijos kūrinio, geriausio muzikinio sprendimo, žmogaus-orkestro, „Akacijų bardo” ir sėkmingo novatoriaus – nominacijų. Bardų festivalio „Akcijų alėja”, kuris vyks liepos 13 d. Kulautuvoje (Kauno r.), įžanginiame koncerte pasirodyti bus kviečiami visi konkurso laureatai.

Dainuojamosios poezijos konkursą „Mažoji akacija” organizuoja Kauno rajono savivaldybė, VšĮ „Combo concert” ir festivalio „Akacijų alėja” prodiuseris Virgis Stakėnas.

Daugiau informacijos http://www.combo.lt/akaciju-aleja/mazoji-akacija-214/lt/.

 

DAUGIAU