Kontaktinės improvizacijos pagrindų seminaras

Kontaktinės improvizacijos pagrindų seminaras

Kontaktinė improvizacija (sutrumpintai – KI, angl. Contact Improvisation) – šokio technika, per pastaruosius 30 metų padariusi didžiulę įtaką šiuolaikiniam šokiui. KI atsirado 1972 metais Amerikoje, Steve‘o Paxton‘o ir Nancy Stark Smith vadovaujamos grupės improvizacinio šokio eksperimento metu. Kontaktinei improvizacijai darė įtaką įvairios technikos kaip šiuolaikinis šokis ir teatras, kovos menai (ypač aikido ir capoeira), joga, tango, akrobatikos elementai.

Kontaktinės improvizacijos pagrindas – dviejų žmonių sąveika, jiems sekant paskui kintantį kontakto tašką. Kiekvienas žmogus turi savitą, unikalų judėjimo stilių, todėl kontaktinės improvizacijos metu susitikus dviems žmonėms gimsta šokis, kuris niekada nesikartoja. Kontaktinėje improvizacijoje mokomasi pajusti natūralius impulsus ir lengvai jais sekti, žaisti pasinaudojant gravitacijos ir inercijos jėgomis.

Seminaro metu susipažinsime su kontaktinės improvizacijos principais, kurie dalyviams padės ne tik pradėti šokti kontaktinę improvizaciją, bet ir atrasti judesio įvairovę, kokybę bei sklandumą. Šoksime ne tik porose, bet ir pavieniui, atrasdami ir tobulindami savo judėjimą bei iš jo gimstantį šokį.

DAUGIAU