“Kovos klubas”

“Kovos klubas”

Chuck Palahniuk

Režisierius: Vidas Bareikis

Chuckas Palahniukas (g. 1962) – kultinis amerikiečių rašytojas ir žurnalistas, satyrinio romano meistras, kaltintas nihilizmu, perdėtai tamsia ironija ir žodiniu brutualumu. Jo romanuose persipina smurtinis siurrealizmas, įtampos kupinas nerimas ir psichologinio pasakojimo stilius. Daugiau negu egzistencializmo filosofas, šiandien Ch. Palahniukas yra lyginamas su tokiais autoriais kaip Nathanaelis Westas, Flannery O’Connoras ir Vladimiras Nabokovas.Savo kartą jis smerkė už beprasmišką norą naikinti tai, kas sukurta. Kūriniuose rašytojas kalba apie vaikystę, moralę, mirtį, asmenybės laisvę, seksualumą ir Dievą. Pasak jo, pagrindinis ir akivaizdus jo visų knygų motyvas byloja apie „vienišą, izoliuotą žmogų bandantį sugyventi su kitais žmonėmis”.

 

1996 m. pasirodęs „Kovos klubas” iš pradžių nesusilaukė didesnio auditorijos susidomėjimo. Knygos protagonistas – pasakotojas, kenčia nuo nemigos. Gydytojui pasišaipius, kad nemiga nėra jau toks rimtas susirgimas, palyginus su tikrą skausmą išgyvenančiais rimtais ligoniais, pagrindinis herojus nusprendžia lankytis psichologines tarpusavio pagalbos grupėse, apsimesdamas turintis vis kitą ligą. Tuomet jis sutinka paslaptingą vyrą vardu Taileris ir sukuria pogrindinį kovos klubą, kaip alternatyvią psichoterapijos buveinę.

 

Paradoksalu, tačiau knygą išpopuliarino iki bestselerio 1999 m. pasirodęs dabar kultiniu laikomas režisieriaus Davido Fincherio filmas. Oskarui nominuotoje juostoje filmavosi tokios Holivudo žvaigždės kaip Bradas Pittas ir Edwardas Nortonas.

 

„Planuodamas kitų metų repertuarą bei patį „Kovos klubo” pastatymą, svarsčiau kelias galimybes, kur galėtų gimti šis spektaklis. Galiausiai nusprendžiau, kad geriausia vieta šio romano inscenizacijai yra būtent Jaunimo teatras – teigia spektaklio režisierius Vidas Bareikis, – pirmiausia, jau šio teatro pavadinime yra užkoduota, kad tokia gaivališka ir jaunatviška medžiaga kaip Chucko Palahniuko „Kovos klubas” tiesiog privalo būti sukurta būtent čia. Šiuo metu tai yra viena pagrindinių mūsų užduočių -„versti” teatrą savyje, ieškoti naujų kalbos galimybių bei šviežio dialogo su publika.

 

Romane rašoma: „Mūsų karta nėra mačiusi didžiulio karo ar didžiulės krizės, bet mes išgyvenam didžiulį dvasinį karą. Didžioji krizė – tai mūsų gyvenimas. Tai dvasinė krizė,” – būtent šių žodžių aštrumas bei aktualumas ir privertė režisierių imtis šio darbo. V. Bareikis tikisi, kad naujausias spektaklis Valstybiniame jaunimo teatre sukurs kažką įdomaus ir sunki, kontraversiška medžiaga į bendrą dialogą sujungs daug savo vidumi jaunų ir aktyvių žmonių.

 

Pagrindinius spektaklio vaidmenis kurs „No theatre” aktoriai Ainis Storpirštis, Vainius Sodeika, Dovydas Stončius, Elzė Gudavičiūtė bei Agnė Kaktaitė. Taip pat spektaklyje dalyvaus Valstybinio jaunimo teatro aktoriai: Jonė Dambrauskaitė, Giedrė Giedraitytė, Sergejus Ivanovas, Aleksas Kazanavičius, Lukas Petrauskas, Gediminas Storpirštis, Simonas Storpirštis, Antanas Šurna, Vytautas Taukinaitis bei didelė jaunų vyrų „armija”.

 

Daugiau informacijos: www.jaunimoteatras.lt

 

Bilietų kainos:

Suaugusiam: 40 – 60 Lt

Moksleiviui, studentui, senjorui (pateikus pažymėjimą): 20% nuolaida

Bilietą galima įsigyti:

Teatro kasoje

Renginio vieta

Jaunimo teatras

Arklių g. 5
Tel.             +370 5 261 6126       (kasa)
Kasa dirba:
II-VII 11:00 – 18:00, pietų pertrauka 14:00 – 14:30
www.jaunimoteatras.lt

 

DAUGIAU