Kultūros naktis II Žvaigždėtoj vasaros nakty

Kultūros naktis II Žvaigždėtoj vasaros nakty

2019 m. birželio 14 d. Valstybės pažinimo centras prisijungia prie „Kultūros nakties“ renginių su programa „Žvaigždėtoj vasaros nakty“ . Šie partizanų ir tremtinių dainos žodžiai simboliškai primena Gedulo ir vilties dieną bei kviečia į netradicinę kelionę po tremčių ir partizaninio pasipriešinimo istoriją. Po žvaigždėtu vasaros dangumi skambės partizanų ir tremties dainos, filmuose bei nuotraukose atsiskleis tremtinių patyrimai, o kiekvienas lankytojas galės pajusti partizaniško gyvenimo kasdienybę. Išsami renginio programa:

18 val. – 18 val. 30 min. Romualdo Kaminsko filmo „Birželio ledas“ peržiūra.

19 val. – 20 val. 30 min. Martti Helde filmo „Vėjų kryžkelėje“ peržiūra.

20 val. – 23 val. Karo istorijos rekonstrukcijos klubo „Partizanas“ pristatymas: nuo istorinių aplinkybių iki aprangos ar gyvenimo sąlygų – žingsnis po žingsnio atkuriama partizaniška kasdienybė.

20 val. 30 min. – 21 val. Žinomiausias partizanų ir tremties dainas kartu atlikti kvies Vilniaus folkloro ansamblis „Sadauja“.

21 val. – 22 val. Pokalbis su projekto „Misija Sibiras“ dalyviais: įdomiausios patirtys ir netikėčiausi nuotykiai ekspedicijų į lietuvių tremties ir kalinimo vietas metu. Viso renginio metu veiks „laiškų stotelė“ – renginio dalyvių parašytus laiškus ekspedicija perduos už Lietuvos ribų gyvenantiems tremtiniams ar jų artimiesiems.

22 val. – 23 val. 40 min. Mariaus Markevičiaus filmo „Tarp pilkų debesų“ peržiūra.

Viso renginio metu eksponuojama Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus nuotraukų paroda „Už Uralo, žemės galo…“

Sostinėje vyksiančio kultūros ir meno festivalio „Kultūros naktis“ proga Valstybės pažinimo centras ir Lietuvos Respublikos Prezidento rūmų parkas bus atviri nuo 18 iki 24 val. Apsilankymo metu taip pat galėsite išvysti 1949 m. vasario 16 d. Deklaracijos signatarams skirtą parodą „19490216: Apsisprendimo šifras“. Išankstinė registracija į renginius – nereikalinga.

DAUGIAU