Kultūros naktis – Vedų kultūros įtaka vakarų kultūrai

Kultūros naktis – Vedų kultūros įtaka vakarų kultūrai

Rytų kultūra yra nutolusi nuo Lietuvos tūkstančiais kilometrų ir neturi nieko bendro su mūsų tradicijomis? 

Sanskrito žodynuose žodis “veda” reiškia žinios arba žinojimas. Tiesiog žinios, visaapimančios, visa aprėpiančios ir puikiai praktiškai pritaikomos. Tam, kad žmogus galėtų pasinaudoti vedų išmintim, jam nereikia keisti nei savo socialinio statuso, nei gyvenamosios vietos, nei religijos. Čia galima rasti patarimų, kaip protingai valdyti šalį, kad visi jos gyventojai būtų laimingi ir dorybingi, kaip statyti namus, kad sėkmės deivė Lakšmi nepraeitų pro šalį, kaip gydyti ligas ir, žinoma, kaip dvasiškai tobulėti. 

Vedos užrašytos prieš 5000 metų, nes anksčiau rašto nereikėjo – žmonės turėjo puikią atmintį. Vedos, t.y., žinios buvo perduodamos iš kartos į kartą, sanskrito kalba eiliuotais posmais, kurie, tinkamai skaitomi, skamba kaip graži, melodinga daina. 
Vedos turi bene daugiausia sąsajų su mūsų lietuviškąja kultūra, kalba ir tradicija Europos kontinente, tad kviečiame apsilankyti Savęs pažinimo ir saviraiškos studijoje, pasinerti į neišmatuojamas vedų kultūros gelmes.

PROGRAMA:
18:00 val. paskaita „Vedų kultūros įtaka vakarų kultūrai”. Lektorius – bhakti jogas, Vedų filosofas ir psichologas, Rimantas Slavinskas.
20:00 val. užsiėmimas “Mano Gyvenimo Ratas – Mandala”

Mandalos kūrimas – tai džiaugsmingas ir nesudėtingas kūrybinis procesas. Beje, tai puiki atsipalaidavimo priemonė. Norint sukurti Mandalą, didelių mokslų nereikia – reikia tiesiog leisti piešiniui kurtis savaime. Mandalas galima kurti vienam arba grupėje. 

GRUPINĖS MANDALOS PASKIRTIS: Labai įdomi patirtis yra piešti poroje arba kurti grupės – šeimos Mandalą. Tokia Mandala yra puikus šeimos, draugų ar net darbo partnerių santykių atspindys, tuo pačiu – tai puikus būdas šiuos tarpusavio santykius stiprinti.

ASMENINĖS MANDALOS PASKIRTIS: Asmeninės Mandalos kūryba padeda žmogui pajausti save kaip visumą, pamatyti, priimti ir spręsti vidinius konfliktus, o kartu ir vystytis, tobulėti kaip asmenybei.

Kviečiame dalyvauti!

Atvykus į užsiėmimą, galėsite nuspręsti, ar kursite grupinę, ar asmeninę Mandalą, taip pat galėsite nuspręsti, ar kursite Mandalą ant popieriaus, ar ant drobės. Pasibaigus užsiėmimui, su savimi išsinešite ne tik smagią nuotaiką, bet ir puikų, savitą, pačių sukurtą kūrinį – Mandalą. 

Atsidėkoti už renginius galite paaukodami.

REGISTRACIJAi el.p. [email protected]
tel. pasiteirauti 868444109 (Dainora) arba 860420485 (Asta)
Studijos adresas: Vytenio g. 10, Vilnius. Įėjimas iš kiemo pusės.
www.pazinimassaviraiska.lt

DAUGIAU