Kur putoja alus ir atsiveria smegduobės…

Kur putoja alus ir atsiveria smegduobės…

Alaus kelias
Kur putoja alus ir atsiveria smegduobės…

 

Iki Pasvalio išgirsite daug įdomių faktų apie pravažiuojamas žymiausias vietoves ir jas išgarsinusius žmones. Aplankysite vieną įdomiausių Lietuvoje Pasvalio krašto muziejų, kuriame susipažinsite su šio krašto turtais, unikalia geologine ekspozicija ir alaus gamybos užuomazgomis, galėsite įsiamžinti ir prie originalaus medinio dviračio. Turėsite progą svečiuotis A. Stapulionio sodyboje, kur surinkta įdomi dubenėtųjų akmenų ir girnapusių kolekcija.

Atvykus į Biržus – ekskursija po miestą, grožėsitės Astravo dvaru ir parku, seniausiu Lietuvoje tvenkiniu – Širvėnos ežeru. Apsilankysite tvirtovėje, kur senovėje puotaudavo kunigaikščiai Radvilos. Čia pamatysite alaus gamybai naudotus įrankius, sužinosite alaus gamybos subtilybes. Sudalyvausite programoje “Žaldoko alus”. Kartu dalyvausiantis folklorinis ansamblis “Siaudela” padainuos biržietiškų dainų apie alų, paskudučiuos, pūs ragus ir kartu su mumis pašoks. Susėdę už balta staltiese padengto stalo turėsite puikią galimybę išmokti biržietišką alaus himną, paskanauti biržietiško alaus, sūrio ir naminės duonos.
Pakeliui iš Biržų nusileisime į didžiausią karstinę įgriuva Lietuvoje- Karvės olą, išgirsime apie smegduobių pokštus Lietuvoje.

Tad, susipažinę su įdomiausiomis Pasvalio, Biržų vietomis, paragavę tikro, nurausvinusio mūsų skruostus ir praskaidrinusio nuotaiką, biržietiško alaus, sukame namų link. Kelias atgal į Vilnių tikrai neprailgs.

 

Į kelionės kainą įskaičiuota: 
kelionė patogiu autobusu;
kelionės vadovas – gidas;
apžvalginės ekskursijos.

Mokami objektai:
Pasvalio krašto muziejus: suaugusiems – 2 Lt, moksleiviams – 1 Lt, gidas grupei – 10 Lt;
Biržų pilies muziejus: suaugusiems – 4 Lt, vaikams – 2 Lt, gidas grupei – 25 Lt;
Alaus degustacija Biržų pilyje: 15 Lt/asm.

DAUGIAU