Kūrybinė stovykla “Gamta, menas ir maistas

Kūrybinė stovykla “Gamta, menas ir maistas

Kviečiame visus į pirmą savaitgalinę stovyklą, skirtą gamtai, menui ir maistui. Stovykla vyks liepos 31 – rugpjūčio 2 dienomis mūsų Slėnyje. Šias, jau besibaigiančios vasaros, dienas skirsime gamtai ir jos dovanom žmogui. Ką pamatysime, naudosime kurdami grafikos bei keramikos darbus. Sužinosime, kaip nuo senovės gamtą garbino dainomis. Ir, žinoma, rinksime laukinius augalus, iš jų gaminsime maistą. Stovyklos vadovės keturios moterys – menininkės, muzikės, žoliautojos, virėjos, mamos. Profesionali keramikė Beatričė Kelerienė mokys lipdyti iš molio, profesionali grafikė Neringa Žukauskaitė parodys kaip gimsta grafikos kūriniai, etnomuzikologė Kristina Stankevičienė mokys senovinių dainų prie laužo, o Ieva Šidlaitė vedžios po gamtą bei suksis virtuvėje. Užsiėmimai skirti ir tinkami visai šeimai – mamoms, vaikams, tėčiams bei seneliams. Jei vyrai pageidaus ne lipdymo bei piešimo, o žvejybos – tuomet pasitelksime savus vyrus ir Ievos Mindaugas pamokys muselinės žvejybos paslapčių.

Stovyklos programa:

Penktadienis, liepos 31 diena:

16 – 19 valandą renkamės Slėnyje prie Karmazinų piliakalnio, įsikuriame svečių namuose.

19 valandą vakarienė ir susipažinimo vakaras prie laužo ar, lietui lyjant – lauko krosnies. Obuolių kepimas bei bulvių deginimas lauže, naktinės maudynės upėje.

Šeštadienis, rugpjūčio 1 diena:

8 – 9 valandą pusryčiai

Pasivaikščiojimas po pievas ir paupiais – susipažinsime su valgomais bei vaistiniais augalais, rinksime sėklytes ir žolytes žiemos prieskoniams, susirasime pavyzdžių būsimiems grafikos bei keramikos darbams kurti. Rinksime produktus pietums.

Drauge gaminsime pietus pagardintus laukiniais augalais – virsime sriubą, gaminsime naminius-laukinius makaronus, kepsime pyragą. Po pietų – grožio miegas ar tiesiog poilsis.

16 valandą grafikos pamoka – grafikė Neringa Žukauskaitė supažindins su klasikinės grafikos technikomis. Užsiėmimo metu išmoksite išsiraižyti ir atsispausti lino raižinį, galėsite išbandyti monotipijos atspaudimo subtilybių. Spausime ir raižysime jums labiausiai patikusius augalus bei gėles. Pamoka truks 2 – 3 valandas.

19 valandą vakarienė, o po jos – edukacinė programa. Etnomuzikologė Kristina Stankevičienė padės atrasti ir suprasti tradicinį lietuvių muzikinį folklorą. Mokysimės dainuoti senovines lietuvių dainas, giedosime archaiškas sutartines, šoksime apeigų šokius. Kūrybines dirbtuves paįvairinsime skudučiavimo užsiėmimais.

 

Sekmadienis rugpjūčio 2 diena

8 – 9 valandą pusryčiai

Pasivaikščiojimas Dūkštos pažintiniu taku ar paneriais – molio, maisto bei būsimo lipdinio pavyzdžių paieškos. Sugrįžus – arbata bei lengvi priešpiečiai.

11 valandą keramikos pamoka – keramikė Beatričė Kelerienė mokys lipdyti gėles: namų dekoracijas, lėkšteles, muilines, indus ar ką jūs sumanysite. Per 2 sesijos valandas turėsite galimybę praktiškai susipažinti su keramikos pagrindais. Išdžiovintus lipdinius Beatričė išsiveš, išdegs krosnyje, apdoros ir dekoruos naudodama archaišką, ikiglazūrinę Raugo technologiją. Vėliau juos teks atsiimti iš Beatričės Vilniuje.

14 valandą šventiniai pietūs, pyragai, įspūdžių aptarimas bei atsisveikinimas.

 

Gyvenimo sąlygos bei kainos:

Gyvensite 2 – 3 vietų kambariuose (galima pasistatyti papildomą lovelę vaikui). Name įrengti dušai ir tualetai. Lauke – 2 upės maudynėms bei pieva žaidimams. Maitinimas 3 – 4 kartus per dieną, alkaniems vaikams visad rasime duonos su sviestu ir uogiene. Maistas – tik naminis, iš vietinių ūkininkų užaugintų ir primelžtų produktų. Į kainą įskaičiuota viskas – nakvynė, patalynė, maistas, pamokos bei joms reikalingos priemonės. Iš stovyklos išsivešite grafikos bei keramikos darbelius, surinktus žolynus arbatoms bei prieskoniams, išmoktas dainas bei prisiminimus žiemos vakarams, o gal ir naujus draugus.

Kaina 1 žmogui 120 eurų, vaikui nuo 3 iki 14 metų – 75 eurai, iki 3 – 20 eurų.

Registruotis el.paštu ieva@slenyje.lt arba telefonu 8615 19638

 

DAUGIAU