Kūrybinės dirbtuvės „Tebūnie šviesa“

Kūrybinės dirbtuvės „Tebūnie šviesa“

Keramikos muziejuje, Rotušės a. 15, Kaune

Kviečiame visus pasiilgusius šviesos susitikti kūrybinėse dirbtuvėse ir iš molio nusilipdyti žibintą ar jaukią mažą prakartėlę savo namams, klasei, darželio grupei.

Šviesias kūrybines dirbtuves surengti paskatino rotušės rūsyje susitelkusios net trys šviesą tyrinėjančios parodos.

Kristinos Paulauskaitės „Šviesos kodas” kviečia įkrauti fantazijos akumuliatorius – čia sutiksite elektra maitinamus sutvėrimus, kurie šviečia keraminiuose kūnuose įtaisytomis lemputėmis.

Paroda „Fotosintezė” spinduliuoja sukauptą vasaros saulės energiją. Ekspozicijoje įrengtas originalus šulinys – jo vandenyje regima šviesos projekcija atgaivina vasarą Paluodėje prie ežero vykusios kūrybinės stovyklos nuotaikas.

Italijos menininkų prakartėlių paroda kupina paprastumo, kuklumo ir kasdienybėn nusileidusios šviesos. Kiekvieni namai Italijoje prieš Kalėdas puošiasi nedidukėmis prakartėlėmis. Skirtinguose regionuose skiriasi ir prakartėlių tradicija – Neapolyje jos smagios ir šmaikščios, Turino apylinkėse – santūresnės, giliamintiškesnės. Keramikos muziejaus ekspozicijoje galima grožėtis ne tik tradicinėmis prakartėlėmis, bet ir meniškomis jų interpretacijomis, kai įprastą biblinių personažų kompoziciją papildo šiandienos herojai, pavyzdžiui, Madoną su Kūdikiu pasitinkanti ir sauganti akušerių grupelė.

Drauge su muziejaus edukatorėmis keramikėmis Egle ir Viktorija apžiūrėti parodas ir sukurti savo žibintą ar prakartėlę kviečiame kasdien 11.00-13.00, 14.00-16.00, išskyrus pirmadienius ir švenčių dienas (gruodžio 24-26 d. ir sausio 1 d.).

Didesnes nei 7 žmonių grupes prašome registruoti tel. (8 37) 22 94 75

 Kūrybinės keramikos dirbtuvės vyks iki sausio 10 d.

DAUGIAU