Kūrybinės dirbuvės kartu su ARTmanija

Kūrybinės dirbuvės kartu su ARTmanija

Užsiėmimo metu pamokysime kaip dekoruoti dėžutę faktūrine pasta ir trafaretu bei Sospeso trasparente technika kurtomis gėlėmis.

Kas yra Sospeso trasparente?

Mums keistokai skambantį terminą “Sospeso trasparente” iš italų kalbos galėtume versti kaip “sustabdytas laike ir erdvėje”. Pagrindinė priemonė – užpatentuotas skaidrus termoplastikas, ant kurio klijuojamas paveikslėlis iš popieriaus ar tekstilės. Vėliau jis šildomas ir, plastikui suminkštėjus, modeliuojamos erdvinės detalės. Sukurtais elementais galima dekoruoti bet kokius paviršius iš medžio, stiklo, kartono, kurti papuošalus, atnaujinti vasarines rankines, basutes bei skrybėlaites. Sospeso trasparente techniką užpatentavo ir išpopuliarino italų menininkė Monika Allegro.
Lietuvoje dar mažai kam žinoma, bet be galo įdomi dekoro technika pamažu atranda savo vietą ir čia, nors kai kuriose šalyse ji jau seniai gana populiari. Pavyzdžiui, Japonijoje kuriami Sospeso trasparente klubai, kuriuose moterys mokosi modeliuoti erdvinius sakurų žiedus.

Iškilusis dekoravimas

Naudojant įvairias struktūrines priemones bei trafaretus galima dekoruojamiems daiktams suteikti daugiau prabangos. Iškilusis (faktūrinis), dekoras idealiai tinka dekoruoti medinius, kartoninius, keramikinius paviršius.
Faktūrai išgauti galite naudoti struktūrinę pastą arba pasidaryti pastą sumaišę akrilinius dažus su 3D milteliais ar burbuliukais. Iškiliam ornamentui uždėti ant dekoruojamo daikto reikės plastikinio trafareto. Ornamento sluoksniui išdžiūvus, galima jį tonuoti tamsesnių (ar šviesesnių) atspalvių vaško pasta, kad išryškėtų raštas. Šitokiu būdu galima dekoruoti raides bei skaičius, dėlioti iš jų žodžius, inicialus, datas. Faktūrinis dekoravimas puikiai tinka dėžučių, rėmelių dekorui.

RENGINYS NEMOKAMAS

DAUGIAU