free Kviečiame į 142-ąjį M. K. Čiurlionio gimtadienį

Kviečiame į 142-ąjį M. K. Čiurlionio gimtadienį

Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje, V. Putvinskio g. 55, Kaune

 

rugsėjo 23 d., šeštadienį,

kviečiame susirinkti tradicinėje muziejaus šventėje – 142-ąjame M. K. Čiurlionio gimtadienyje. Renginyje lankytojų laukia visą dieną trunkanti programa, kurios metu bus siūloma išbandyti net tris startuojančias edukacines programas mažiesiems lankytojams, sužinoti daug istorijų ir įdomybių apie Čiurlionį naujose teminėse ekskursijose, sudalyvauti visus pojūčius įtraukiančioje „Pojūčių teatro“ spektaklio premjeroje bei aplankyti naują A. Krajinsko ir J. Bučmytės parodą „Pokalbis su Čiurlioniu“.

 

Edukaciniai užsiėmimai (vyks nuo 11.00–16.30)

 

1. Parodą „Pokalbis su Čiurlioniu“  lydintys edukaciniai užsiėmimai, kurių metu mažieji lankytojai kurs savo svajonių laivus, pieš, spręs galvosūkius, o kartu sužinos kaip A. Krajinsko ir J. Bučmytės paveikslai kalbasi su M. K. Čiurlionio darbais.

2. „Čiurlioniada“ – tai fantaziją, kūrybiškumą, asociatyvinį mąstymą skatinanti edukacinė programa, parengta vieno populiariausių stalo žaidimų „Dixit“ pagrindu. Šis žaidimas padės pamatyti ir patyrinėti Čiurlionio darbus netikėtu kampu, o smagiausia tai, kad jį gali žaisti visa šeima.

3. Edukacinė programa „Simbolinis koliažas“ kviečia improvizuoti čiurlioniškomis temomis: iš gausybės margiausių, keisčiausių ir įdomiausių detalių lankytojai sudėlios savo paveikslą pagal užduotą čiurlionišką temą.

 

Teminės  ekskursijos

 

11.00–11.45 „M. K. Čiurlionio darbai Lietuvai“
Šioje ekskursijoje susipažinsite su didžiuoju Lietuvos kūrėju nauju kampu – kaip M. K. Čiurlionis suvokė patriotizmą, kokia aktyvi ir įvairiapusiška buvo jo kultūrinė veikla, kas buvo jo draugai ir bendražygiai, kokių nuotykių ir kuriozų jis patyrė dirbdamas Lietuvos labui.

12.00–12.45 „M. K. Čiurlionio paveikslai – žmogaus lemties apmąstymai“
Lemties ženklai, paslėpti Čiurlionio paveiksluose atsiveria tik įdėmiai žiūrinčioms akims. Ekskursijos metu lankytojai išmoks skaityti čiurlioniškąją simbolių kalbą ir sužinos kokie slėpiniai glūdi po spalvingu dažų sluoksniu.

13.00–13.45 „Miestų stebuklai ryškėja migloje“
M. K. Čiurlionis didelę dalį savo gyvenimo studijavo, kūrė, gyveno įvairiuose Europos didmiesčiuose (Varšuvoje, Leipcige, Sankt Peterburge), kelionėse žavėjosi didingais miestų bokštais. Menininko kūryboje sutinkami architektūriniai motyvai intriguoja savo įvairove. Kartu pakeliausime po čiurlioniškus miestus – nuo futuristinių, fantastinių megapolių iki Senovės Egipto piramidžių.

14.00–14. 45 „M. K. Čiurlionio paveikslai – žmogaus lemties apmąstymai“

16.00–16.45 „Miestų stebuklai ryškėja migloje“

 

Premjera

 

15.00–16.00 Kaip kvepia M. K. Čiurlionio miškas? Ar sunki karaliaus karūna? Atsakymus į šiuos ir kitus klausimus sužinosite apsilankę „Pojūčių teatro“ sukurto spektaklio apie Čiurlionį premjeroje. Spektaklyje žymiausio Lietuvos dailininko paveikslai perteikiami įvairiais pojūčiais. Taip įsitraukiant į kūrybinį procesą lavinama intuicija, vaizduotė, skatinamas išradingumas. Pasak režisierės, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos (LASS) kultūros tarybos narės Karolinos Žernytės, spektaklis pritaikytas akliesiems, bet „Pojūčių teatro“ trupė dirba su itin plačia auditorija – vaikais ir suaugusiais užrištomis akimis.

Ekskursijos dalyvių registracija vyksta darbo dienomis, 9.00–16.30 val. Tel. (8 37) 221418

Renginys nemokamas

DAUGIAU