free Kviečiame į 88-ąjį Jurgio Mačiūno gimtadienį!

Kviečiame į 88-ąjį Jurgio Mačiūno gimtadienį!

Paveikslų galerijoje, K. Donelaičio g. 16, Kaune, lapkričio 8 d., penktadienį, 17 val. kviečiame į 88-ąjį Jurgio Mačiūno gimtadienį!

Ateidami į šventę nepamirškite dovanų – konservų dėžutės, o mes nepamiršime apdovanoti jūsų.

17.30 val. nepraleiskite progos sudalyvauti Česlovo Lukensko performanse „Dadasklaida funky jazz stiliuje“. Menininko poeziją skaitys robotė ir robotas, o jiems pritars pats autorius ne tik žodžiu, bet ir muzikavimu, kviesdamas visus prisijungti.

Renginio metu veiks atnaujinta japonų kilmės Vokietijoje gyvenančios fluxus menininkės Takako Saito 2002 m. galerijai padovanota instaliacija „ Takako‘s do it yourself shop „You + ME“ – parduotuvėlė „Aš ir tu“, kviečianti susikurti savo kūrinį, sekant menininkės instrukcijomis, ir parsinešti jį namo.

III galerijos aukšte veiks fluxus pašto menas ir kitos fluxus veiklos. Muziejaus edukatoriai mielai jums papasakos, kaip kuriami fluxus objektai bei fluxus įvykiai.

18.30 val. visus pakviesime į ekskursiją fluxus kabinete su kuratore Egle Komkaite.

Nepamirškite, kad gimtadienio nebūna be torto ir linksmybių!

Jurgis Mačiūnas (George Maciunas) gimė 1931 m. lapkričio 8 d. Kaune. Vėliau atsidūrė Vakaruose, ten įkūrė bei suformavo fluxus judėjimą. Fluxus stipriai paveikė ar net tiesiogiai pradėjo konceptualųjį meną, pašto, politinį meną, masinį meną, minimalizmą, naująją muziką, performansus. Jurgis Mačiūnas manė, kad fluxus judėjimas turi laikinai atlikti pedagoginę funkciją: parodyti, kad bet kas gali tapti menu, kad menas yra prieinamas visiems ir visų kuriamas, menas neturi prekinės ar institucinės vertės, menas yra paprastas, natūralus, žaismingas, linksmas, nepretenzingas.

DAUGIAU