Kviečiame išbandyti lenktynių simuliatorių

Kviečiame išbandyti lenktynių simuliatorių

Klaipėdiečiai turės unikalią galimybę išbandyti vieną įdomiausių Lietuvą pastaraisiais metais pasiekusių technologijų stebuklų – automobilių lenktynių simuliatorių. Profesionalų lenktynininkų ruošiantis varžyboms naudojamas simuliatorius nuo birželio 4 dienos bus pastatytas Klaipėdos „Akropolyje”, kur išbandyti daugiau nei 300 000 litų kainuojančią techniką galės kiekvienas prekybos ir pramogų centro lankytojas.

„Neabejoju, kad lenktynių simuliatorius sulauks didžiulio dėmesio. Galimybė pajusti tai, ką trasoje mato ir patiria lenktynininkai yra iš tiesų unikali, o pojūčiai – pribloškiantys”, – sako Klaipėdos „Akropolio” valdytojas Ovidijus Zibalis.

Buitinės technikos ir elektronikos parduotuvių tinklo „Technorama” užsakymu unikalus simuliatorius per pusę metų buvo pagamintas JAV. Simuliatorių valdo du integruoti kompiuteriai. Vienas jų atsakingas už žaidimą, o kitas – už judesių kontrolę. Žaidimas perduoda simuliatoriui duomenis apie trasą, automobilį, galingumą, o simuliatorius šią informaciją apdoroja. Būtent tokios informacijos pagrindu simuliatorius juda trasoje, imituodamas lenktynėms būdingus veiksmus, kaip 180 laipsnių apsisukimas, „užneštas” mašinos galas, trasos nelygumų įtakojamas automobilio nestabilumas ir t.t. Realumo ir tikrumo įspūdį kuria ir tai, kad simuliatorius tiksliai atkartoja net 4 jėgas: pirmyn-atgal, aukštyn-žemyn, pasvirimai į kairę ir dešinę, sukimasis aplink savo ašį. Pasisukimo greitis yra 120 laipsnių per sekundę. Apie savo ašį simuliatorius gali suktis neribotą kiekį kartų.

Lenktynių simuliatorius Klaipėdos „Akropolyje” bus iki birželio 21 dienos.

Kaip veikia lenktynių simuliatorius galite pamatyti čia:

http://www.youtube.com/watch?v=ROdibQmXzh0

DAUGIAU