Kviečiame šeimas į svečius pas Mūzas

Kviečiame šeimas į svečius pas Mūzas

Kovo 25 d. 12 val. kviečiame šeimas į M. Žilinsko dailės galeriją (Nepriklausomybės a. 12) ruoštis džiugiausiai pavasario šventei – šv. Velykoms.

Muziejininkė edukatorė Nijolė Jurkuvienė papasakos, kur, kada ir iš kur atsirado paprotys marginti kiaušinius. Sužinosite, kad Lietuvoje kiaušinio formos akmeninių, kaulinių ir molinių dirbinių randama jau XIII a. kultūriniuose sluoksniuose, o pirmasis lietuviškas rašytinis šaltinis apie velykinį margutį užfiksuotas Martyno Mažvydo „Giesmės šv. Ambraziejaus“ dedikacijoje. Joje minima, kad knygelė dovanojama Ragainės apskrities viršininkui: „wietouje welikas pauta“ (vietoje velykinio kiaušinio).

Bus įdomu išgirsti ir apie tradicinių margučių spalvų semantiką, ženklų simbolius, velykinių švenčių rituale bei žaidimuose užkoduotas prasmes. Be rūpesčių leisite laiką, bendrausite, patys piešite ir dekoruosite margučius, o, parsinešę savo piešinius į namus ir sulaukę šv. Velykų, originaliai papuošite šventinį stalą, prisimindami malonų ir prasmingą apsilankymą muziejuje.

Registruotis reikia iš anksto, tel. (8-37) 22 94 75.

Papildoma informacija tel. (8-37) 32 25 49.

Bilieto kaina suaugusiesiems – 2 Eur. Pensinio amžiaus žmonėms – 1 Eur. Mokyklinio amžiaus vaikams – 1 Eur. Žmonėms, turintiems invalidumą, ir ikimokyklinio amžiaus vaikams apsilankymas nemokamas.

DAUGIAU