free L. Motiejūnaitės paroda “Tekstilės ir juvelyrikos jungtis. Gintaro pluoštas”

L. Motiejūnaitės paroda “Tekstilės ir juvelyrikos jungtis. Gintaro pluoštas”

Maloniai kviečiame į LAUROS MOTIEJŪNAITĖS parodos „Tekstilės ir juvelyrikos jungtis. Gintaro pluoštas“ atidarymą, kuris vyks rugsėjo 11 d. (trečiadienį) 18.00 val. Baltijos gintaro meno centre, Šv. Mykolo g. 12, Vilnius.

Laura Motiejūnaitė – jauna autorė, ir akivaizdu, jog tekstilę VDA baigusi menininkė yra drąsi, linkusi eksperimentuoti su įvairiomis medžiagomis ir novatoriška. Tekstilės ir juvelyrikos jungtis – labai perspektyvus kelias, kuriuo sėkmingai eina ne tiek ir mažai lietuvių autorių; sugebant suderinti abiejų sričių teikiamas galimybes, sukuriami išties įsimintini darbai. Laura Motiejūnaitė savo juvelyriniuose darbuose naudoja retai mene sutinkamus pieno ir gintaro pluoštus, pastaruosius traktuodama kaip siūlų gijas. Be to, be kultūrinio ir technologinio smalsumo, svarbus Lauros kūrybos bruožas – polinkis į rafinuotumą, dekoratyvumą, derinamas su emociniu betarpiškumu. Darbai kupini ryškaus stilistinio išskirtinumo, savotiško dekoratyvumo, netikėtų medžiagų naudojimo ir jų derinimo. Lauros Motiejūnaitės papuošaluose metalas tampa jungiamuoju elementu; būtent jis išlaiko ranką apgulančias tekstilines konstrukcijas, jis tampa rėmu gintaro ir pieno pluošto gijoms, kuriančioms subtilų ažūrą. Visuomet išlaikydama pusiausvyrą tarp dekoratyvumo ir rafinuotumo, nenukrypdama į perkrovimą, menininkė sugeba sukurti ir išlaikyti savitą stilių.
Darbai dekoratyvūs, reljefiniai, tačiau emocingi ir asociatyvūs. Ne veltui L. Motiejūnaitė buvo įvertinta Tarptautinėje YTAT Jaunųjų tekstilės menininkų trienalėje Lodzėje (Lenkija) – išties prestižiniame senas tradicijas turinčiame tekstilės meno renginyje.
Dr. Jurgita Ludavičienė

Parodoje galėsite pamatyti Lauros Motiejūnaitės autorinę juvelyriką bei jos jungtį su inovatyviu gintaro pluoštu. Taip pat atidarymo metu susipažinti su pačia autore.

Paroda veiks iki spalio 12 d.

DAUGIAU