Ledi Makbet

Ledi Makbet

William Shakespeare
LEDI MAKBET
Režisierius: Algirdas Latėnas
Trukmė: 3 val. 20 min.

Jaunimo teatro vadovas, aktorius ir režisierius Algirdas Latėnas šį pavasarį pristatė dar vieną žymios tragedijos interpretaciją, kuri turėtų sudominti ne tik klasikos kūrinių mėgėjus. Tai ne pirmas kartas, kai Algirdas Latėnas imasi šio klasiko kūrinių pastatymų: spektakliai Jaunimo teatre („Ričardas III”, 2002), Maskvos teatre „Luna” („Ričardas III”, 2004) bei Klaipėdos dramos teatre („Karalius Lyras”, 2006) atskleidžia nepaprastą režisieriaus domėjimąsi Shakespeare‘o tragedijose gvildenamomis temomis.

„Makbetas” – pati trumpiausia tragedija, manoma, parašyta 1606 m. Ji viena iš nedaugelio W. Shakespeare‘o pjesių, tokių kaip „Otelas” ar „Ričardas III”, kurioje pagrindinis herojus įvykdo žmogžudystę. Makbetas – ambicingas Škotijos kariuomenės vadas, kuriam trys miško raganos išpranašauja karaliaus sostą. Makbetas suviliotas minties apie galimą valdžią ir pakurstytas savo žmonos Ledi Makbet nužudo Škotijos karalių ir užima jo vietą. Tačiau tai neatneša jam vidinės ramybės. Atvirkščiai, vienas nusikaltimas pastūmėja kitą, ir Makbetas kamuojamas sąžinės graužaties bei nuolatinės baimės pasimeta tarp savasties ir tironiškumo.

Sudėtingą Makbeto vaidmenį atlieka 2010 metais „Auksiniu scenos kryžiumi” įvertintas Sergejus Ivanovas. S. Ivanovas žiūrovams gerai pažįstamas iš Jaunimo teatro spektaklių, tokių kaip „Pagalvinis”, „Šmėklos”, „Triukšmas už kulisų” ir kt. Retai kada šio vaidmens imasi jaunas aktorius – tai nepaprastai sudėtingas, reikalaujantis ne tik talento, bet ir vidinio svorio bei sceninės patirties vaidmuo, todėl Makbetas neabejotinai taps iššūkiu jaunajam artistui. Klastingos Ledi Makbet vaidmeniui sukurti režisierius pasikvietė Viktoriją Kuodytę, taip pat daugybės apdovanojimų laureatę, vieną lyderiaujančių aktorių Lietuvos teatre.

Spektaklyje taip pat vaidina aktoriai: Saulius Sipaitis, Jurgis Damaševičius, Giedrius Arbačiauskas, Gediminas Storpirštis, Simonas Storpirštis, Ignas Ciplijauskas, Nerijus Gadliauskas, Jonė Dambrauskaitė, Giedrė Giedraitytė, Dalia Morozovaitė, Vytautas Taukinaitis, Imantas Precas, Karolis Butvidas, Dainius Tarutis, Šarūnas Datenis.

DAUGIAU