Lėlių spektaklis visai šeimai

Lėlių spektaklis visai šeimai

Liepos 9 d. 18 val. kviečiame į lėlių spektaklį vaikams ir visai šeimai „Lietuviška pasaka apie tris seseris“. Aktorius, režisierius, dalininkas ir idėjos sumanytojas Linas Zubė. Kompozitorius Algirdas Zigmantas. Trukmė: 45 min.
Laukiame Girulių bibliotekoje – bendruomenės namuose (Šlaito g.10a)

Teatro „Lino lėlės“ spektaklis „Lietuviška pasaka apie tris seseris“ – subtilus, rafinuotas, elegantiškas lėlių vaidinimas vaikams ir visai šeimai. Tai jau trečias jauno teatro spektaklis, kurio aktorius, režisierius bei dailininkas Linas Zubė kūrybinio įkvėpimo semiasi lietuvių liaudies pasakose ir kalba apie kitokį, nestandartinį žmogų, vienų vadinamą tiesiog kvailiu, kitų – išminčiumi.

„Aš vengiu didaktikos, bet esu labai didaktiškas. Ištisai moralizuoju. Pirštu rodau, kas gera, kas negera. Žodžiu, toks truputį banalus,“ – prisipažįsta lėlininkas L. Zubė, neabejojantis savo žiūrovų – nesvarbu kokio amžiaus jie būtų – intelektu. Sukūręs iš regisi paprastos medžiagos (faneros) visą galeriją mielų, santūrių personažų lėlininkas tikisi, kad šį „pastelinį pasaulį“ kiekvienas žiūrovas savo vaizduotėje nuspalvins taip, kaip jam patinka, o pasakojama istorija vienaip ar kitaip bus suprasta.

Neformuluodamas skambių frazių, nekartodamas TV ekranų brukamų temų lėlininkas subtiliai, neįkyriai, elegantiškai ir kultūringai kviečia apmąstyti proto ir kvailumo, nuoširdaus kuklumo ir pikto pavydo kategorijas, gyvenimo suteikiamą galimybę rinktis ir per kančią, per pasmerkimą gauti atlygį – daug vertingesnį nei materialieji turtai. Lėlininko L. Zubės kuriamas sceninis pasaulis – poetiškas ir nevienareikšmis, atskleidžiantis įstabią giluminę liaudies pasakos struktūrą, todėl šis spektaklis turėtų būti ypač patrauklus tikro teatro gurmanams.

DAUGIAU