Lenkų dizaino paroda

Lenkų dizaino paroda

M. Žilinsko dailės galerijoje, Nepriklausomybės a. 12, Kaune

 

Paroda „Polish design: in the Middle of“.

Parodoje pristatoma trisdešimt darbų – sukurtų tiek jaunų, tiek jau pripažintų lenkų dizainerių. Į vieną vietą sutelkti projektai leidžia įsivaizduoti lenkų dizaino potencialą ir pažinti kūrėjų mąstymo tėkmę.

Lenkų dizainas nuolat kinta. Jis juda pirmyn, auga ir atveria naujus, savus kelius. Jis išgyvena permainų, refleksijų, inspiracijų ir inovacijų momentus. Labiausiai lenkų vertinamos savybės, tokios kaip svetingumas ir atvirumas kitam žmogui, atspindimos jau pačioje parodos kūrimo pradžioje. Būtent dėl to ji įgavo ilgo stalo, kiekvienų lenkų namų ašies, formą. Būtent prie tokių stalų lenkai susirenka vaišėms ir valandų valandas trunkančioms diskusijoms. Taigi šioje parodoje ne tik demonstruojami lenkiško dizaino pasiekimai, bet ir kuriama erdvė bendrai veiklai bei pokalbiams.

Šioje parodoje pristatomos skirtingos projektavimo sritys, ją drauge kūrė dizaineriai, grafikai, prodiuseriai, amatininkai ir jaunos įmonės. Pristatomus darbus galima būtų suskirstyti į keturias temas. Keramika ir stalo įrankiai išsiskiria kokybišku atlikimu, elegancija, medžiagos ir formos jautimu. Kasdienio naudojimo daiktai įgyja naujų savybių, valgymą darančių dar malonesnį. Vaikų žaislai yra arba minimalistiniai, itin išmoningi ir linksmų formų, arba tokie išskirtiniai, kad traukia ir suaugusius. Šios temos tąsa yra puikiai iliustruotos vaikiškos knygos. Verta susipažinti ir su technikos gaminiais. Tai interaktyvūs prietaisai ir mobiliosios aplikacijos, jungiančios dizainą su naujausių technologijų pasauliu. Atrinkti baldai ir gaminiai yra įrodymas to, kaip kūrybingumas ir eksperimentavimas padeda gimti nelauktiems intriguojantiems sprendimams.

Demonstruojami gaminiai iš įvairių medžiagų – nuo audrinančių vaizduotę objektų iš pūsto plieno ir aliuminio iki dygsniuotų audinių. Kūrimo procesas toks pat svarbus, kaip ir naudotos medžiagos, o konkretus ir apčiuopiamas dizainerio darbo poveikis nepalieka abejingų.

Kuratorė Izabela Bołoz

Paroda veiks: 2017 05 05–2017 05 28

DAUGIAU