Leono Dykovo knygos „Gyvatės vėmalai“ pristatymas

Leono Dykovo knygos „Gyvatės vėmalai“ pristatymas

Kviečiame į konkurso „Klaipėdos knyga – 2015″ nominantės Leono Dykovo knygos „Gyvatės vėmalai, arba Kaifas ir taika” (S. Jokužio leidykla-spaustuvė) pristatymą. Tai knyga iššaukiančiu pavadinimu, kurią atsisakė išleisti net 6 leidyklos.

Bedžionėlė Karlosas, užkrimtęs haliuciogeninių grybų virto mąstančia būtybe, dievaitis Dionyzas į Senąjį žemyną iš Tolimųjų Rytų gabeno kanapes, o visuomenės atskalūnas, narkomanas Liucijus grūmėsi su pasauliniu sąmokslu – tai „Gyvatės vėmalai”. Romano esmė – JAV filosofo T. K. McKenna‘os iškelta teorija, kad kūrybines žmogaus galias ir beždžionę mąstančiu bei kuriančiu žmogumi pavertė būtent psichotropinės medžiagos, glūdinčios gamtoje.

Iššaukiantis pavadinimas, chuliganiškas požiūris į nusistovėjusią pasaulio tvarką ir tradicines vertybes, šmaikštus turinys ir lavina stulbinančios informacijos apie subkultūrų bei jų „kūdikio” – roko muzikos užgimimą ir raidą Vakaruose yra klaipėdiečio Leono Dykovo dokumentinio satyrinio romano „Gyvatės vėmalai” šerdis ir esmė.

Ši knyga yra tarpe kitų 18-os, Klaipėdos kūrėjų ir leidyklų, pateiktų gražiausios ir populiariausios knygos konkursui „Klaipėdos knyga – 2015″. Už populiariausią knygą kviečiame balsuoti bibliotekos padaliniuose bei internetu http://www.biblioteka.lt/lt/projektai/klaipedos-knyga/balsavimas.

DAUGIAU