“Lietuviai”

“Lietuviai”

2011 m. vasario 25 d., 18.00 val. Kauno kultūros centre “Tautos namai” (Vytauto pr. 79/ Kęstučio g.1) asociacijos “Teatronas” monospektaklis “Lietuviai” pagal to paties pavadinimo G. Grajausko pjesę. Režisierė – Agnė Juškėnaitė, vaidina – Gildas Aleksa.

“Lietuviai” – vienos dalies monospektaklis, pastatytas pagal žymaus lietuvių dramaturgo Gintaro Grajausko to paties pavadinimo pjesę. Šis sceninis monologas – nuoširdus pokalbis, tirpdantis nusistovėjusią sieną tarp aktoriaus ir žiūrovo. Gyvenimo prasmės ieškojimas, noras ką nors pakeisti, neidealus šeimyninis gyvenimas ir dar daugelis problemų priveda pagrindinį veikėją prie viso to priežasčių ieškojimo. O ieškojimai prasideda būtent nuo tautos charakterio nagrinėjimo. Vis dėlto lietuviu būt gerai ar blogai?…

Neįprastas pjesės požiūris į lietuvybę ir idėjos pateikimas sužavėjo režisierę: “Pirmųjų repeticijų metu kartu su aktoriumi bandėme atsakyti į klausimą, koks yra tas eilinis lietuvis. Sunku patikėti, kad nesugebėjome to padaryti iš pirmo karto, tačiau tikrąjį atsakymą radome tik gerokai įsigilinę į kasdieninio lietuvių tarpusavio bendravimo niuansus bei pjesę”, – sako A. Juškėnaitė.

“O pradėti reiktų nuo to, kad mes, lietuviai, iš tiesų nė velnio nesuprantam, nei kas mes tokie iš tikrųjų, nei kur mes gyvenam. Net sunku patikėt, kaip nesuprantam.”

  

Bilieto kaina 5,00 Lt

DAUGIAU