Lietuvos Graffiti Čempionatas 2009

Lietuvos Graffiti Čempionatas 2009

Šių metų rugsėjo 25 dieną Klaipėdos Atgimimo aikštėje vyks pirmasis atviras Lietuvos graffiti čempionatas-2009, kuriame dalyvaus gatvės meno propaguotojai nuo entuziastingų graffiti žanro pradininkų iki jauniausios ir pažangiausios grafitininkų kartos.
2000-aisiais susibūrusi Klaipėdos grafitininkų komanda TB2 bene pirmoji šalyje ėmė ieškoti galimybių legalizuoti graffiti ir šitaip atverti gatvės menui kelią į normalų vystymąsi bei dar didesnį populiarumą. Komandos pastangomis buvo gauti gyventojų bei Klaipėdos savivaldybės administracijos leidimai purkšti graffiti tankiai užstatytuose pietiniuose miesto rajonuose Netrukus neišvaizdžios gyvenamųjų namų sienos virto spalvingais paveikslais, kurie iki šiol džiugina klaipėdiečių akį.

Tuo metu TB2 grafitininkai ėmėsi naujų iniciatyvų. Kelerius metus iš eilės drauge su dailės klubu “Guboja” jie rengė graffiti konkursus, kuriuose jėgas mėgino klaipėdiečiai bei svečiai iš kitų šalies miestų. Šiems metams sutapus su Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmečio sukaktimi, tradicija tapęs vasaros konkursas išaugo iki pirmojo šalyje graffiti čempionato.

“Džiaugiamės, kad bendraminčių dėka pavyko mūsų iniciatyvą išplėtoti iki solidaus savarankiško renginio”, – kalbėjo vienas iš čempionato organizatorių, TB2 komandos narys Rodion Petrov. – “Lietuvos gatvės menui seniai atėjo laikas turėti savo čempionatą, į kurį suvažiuotų visos šalies grafitininkai, norintys pasitikrinti įgūdžius ir pasisemti naujų idėjų. O visuomenei tai – galimybė iš arti susipažinti su graffiti ir kultūra.”

Pirmajame Lietuvos graffiti čempionate teisėjaus kompetentinga komisija: Klaipėdos miesto vyriausiasis dailininkas Mindaugas Petrulis, nuo 1999-ųjų gyvuojančio Vokietijos grafitininkų susivienijimo „Ma’Claim” nariai, propaguojantys graffiti ir pristatantys savo meistriškumą įvairiose pasaulio šalyse, svečias iš Latvijos, vienas iš pirmųjų anuometinės Sovietų sąjungos grafitininkų Vadim Meikshans-KRYS, pradėjęs purkšti graffiti 1985-aisiais, bei komandos TB2 nariai.

Čempionate norintiems dalyvauti grafitininkams atsiuntus savo darbų pavyzdžius ir paraiškas, komisija atrinks 14 geriausių komandų, vertų dalyvauti finale. Jis vyks Klaipėdos centre esančioje Atgimimo aikštėje. Visą dieną čempionato dalyviai pieš savo darbus ant specialiai įrengtų stendų.

Renginio vieta – simbolinė. Netoli aikštės, kitapus Danės upės anksčiau buvo uostamiesčio “Harlemas” – senus pastatus juosusi tvora, ant kurios atsirado pirmieji uostamiesčio graffiti piešiniai. “Harlemo” seniai nebeliko, tačiau maištinga ir polėkio kupina kūrybinė dvasia iki šiol gaubia Klaipėdą. Tad būtent uostamiestis kviečia į pirmąjį mūsų šalies gatvės meno istorijoje nacionalinį graffiti čempionatą.

Scenoje:
Svaras,
DJ Mamania
Despotin Fam (Viper, Shmekla)
Epicentr (Spor, Moo, Q,)
Klaipeda RAP city (GRA, Sniper, KM)
Mc Karoona
Tai pat :
DJ Sun (MixteaM)
Šokių studija “Plazma”

Break dance ir Skate boarding pasirodymai!

 

www.lgc.lt

 

DAUGIAU