Lietuvos sfinksai. Iliustracijų paroda

Lietuvos sfinksai. Iliustracijų paroda

Kviečiame į Monikos Jasnauskaitės Lietuvos sfinksų iliustracijų parodą. Paroda veiks Rugpjūčio 18-19 d. ir 25-26 d., 12-18 val., VU botanikos sode Kairėnuose (Kairėnų g. 43, Vilnius).

Parodos autorė supažindins su sfinksais – visapusiškai įdomia drugių šeima. Drugių pavadinimas kilo dėl jų vikšrų išvaizdos: galvą pariesdami žemyn, krūtinę iškeldami aukštyn, vikšrai primeną mažą senovės egiptiečių sfinksą. Lietuvoje iš viso užfiksuota 18 rūšių sfinksų.

Idėja sukurti sfinksų iliustracijų ciklą kilo skaitant Ričardo Kazlausko ir Broniaus Šablevičiaus pažintinius leidinius apie Lietuvos drugius ir sfinksus. Ši drugių šeima Moniką patraukė išskirtine išvaizda ir rūšine įvairove.

Autorė yra dalyvavusi grupinėse parodose Portugalijoje, JAV, Lenkijoje, Latvijoje ir Lietuvoje, iliustruoja knygas, Monikos piešiniai naudojami kuriant drabužių kolekcijas ir spausdinant atvirukus. Kūrėja nuo pat vaikystės žavėjosi gamta, mėgo gilintis į įvairius gyvųjų sistemų veikimų mechanizmus, todėl pasirinko molekulinės biologijos bakalauro ir magistro studijas Vilniaus universitete. Jų metu Monika susidomėjo mokslinėmis iliustracijomis.

DAUGIAU

Kiti renginio laikai:

2018 rugpjūčio 18 12:00 2018 rugpjūčio 25 12:00