„Lietuvos žvalgyba 1918–1940 metais“

„Lietuvos žvalgyba 1918–1940 metais“

Istorinėje Lietuvos Respublikos Prezidentūroje, Vilniaus g. 33, Kaune

Kovo 26 d., trečiadienį, 17 val. įvyks istoriko, publicisto ir politiko dr. Arvydo Anušausko naujausios knygos „Lietuvos žvalgyba 1918-1940 metais”  pristatymas.

Autoriaus tyrimas ir įžvalgos padės suvokti ir objektyviai įvertinti tarpukario Lietuvos slaptųjų tarnybų vaidmenį užtikrinant nacionalinį saugumą, bei per istorijos prizmę pažvelgti į šių dienų aktualijas.

Prieš devyniasdešimt penkerius metus susikūrusios Lietuvos žvalgybos istorija intriguoja tyrėjus ir visus besidominčius labai intensyviomis dvikovomis su kaimyninių valstybių slaptosiomis tarnybomis, sėkmingomis ir nesėkmingomis slaptomis operacijomis bei nevienareikšmiška politinių sąlygų įtaka slaptųjų tarnybų veikimui. Kiek buvo susekta užsienio valstybių agentų? Kaip buvo kovojama su kitų valstybių remiama ir finansuojama antivalstybine veikla? Kokie buvo brangiausiai apmokami agentai? Kaip veikė užsienio žvalgybų rezidentūros? Kaip buvo kovojama su teroristais? Koks paskutiniųjų vadovų ir jų agentų likimas? Atsakymus į šiuos bei kitus klausimus rasite naujausioje dr. Arvydo Anušausko knygoje.

DAUGIAU