LIKUČIAI PO DIEVO

LIKUČIAI PO DIEVO

Spektaklyje „Likučiai po dievo” pasirinkome analizuoti žmogaus ir kultūros evoliuciją, tobulumo siekio absurdiškumą, su visais prigimtiniais žmogaus komiškais ir tragiškais motyvais. Ar gali žmogus savyje suderinti dvi prieštaras – prigimtinę kvailybės sėklą, ir Kūrėjo geną? Ar žmogui jo paties kvailybė yra kliūtis tobulėjimui, ar priešingai – būtina sąlyga?

Spektaklio temos ir siužeto atspirties taškas – Matthijs Van Boxsel knyga „Kvailybės Enciklopedija”, kurioje kvailybė pateikiama kaip savarankiška jėga, turinti savitą logiką, kaip reiškinys, kuris neišvengiamai reiškiasi visose srityse, visais laikais ir kiekviename žmoguje.

Spektaklyje du aktoriai kuria penkis skirtingus personažus skirtingose situacijose, kuriose atsiskleidžia visuomenės kultūros aparato kūrimas. Taip kuriama siužetinė grandinė, kurioje po humoristiniu apvalkalu slepiasi filosofiniai ir kiek tragiški socialinės kultūros kūrimo principai ir ribotumas. Žmogaus kvailumas čia tampa kertine ašimi, kuri tiek užtveria, tiek ir atveria kelią žmogaus tobulėjimui. Spektaklyje keliamas klausimas ar mes kada nors ištrūksime iš to užburto rato? Ar iš jo ištrūkti geriau ir nederėtų?

Spektaklio režisierės ir pjesės autorės: Greta Kazlauskaitė ir Eglė Kazickaitė

Vaidina: Erika Kubiliūtė, Ričardas Bartašius.

DAUGIAU