LINKSMOS GRIGORIJAUS KANOVIČIAUS AKYS

LINKSMOS GRIGORIJAUS KANOVIČIAUS AKYS

Pirmasis koncertas iš ciklo, skirto Grigorijaus Kanovičiaus 90 – mečiui

2019 m. vasario 27 d. 19 val. „Vaidilos“ teatras kviečia prasmingai atšvęsti artėjantį Grigorijaus Kanovičiaus, pasaulinės žydų literatūros klasiko, Lietuvos nacionalinės meno ir kultūros premijos laureato 90-mečio jubiliejų. Atšvęsti ypatingai – pateikiant žiūrovams kelių koncertų ciklą su pasaulinio lygio atlikėjais, kompozitoriais ir, žinoma, neužmirštama rašytojo kūryba.

Pirmajame renginyje klausytojų laukia 2015 m. P. Čaikovskio ir 2010 m. F. Šopeno tarptautinių konkursų laureato pianisto Luko Geniušo atliekami Frederiko Šopeno, Piotro Čaikovskio kūriniai bei vieno moderniausių šiuolaikinių kompozitorių Leonido Desiatnikovo „Bukovinos dainos“. Tai – premjera Baltijos šalyse.

Pianisto biografijoje – nuolatiniai pasirodymai Amerikoje, Europoje ir Azijoje su žymiausiais pasaulio orkestrais ir dirigentais, tarptautiniai festivaliai bei rečitaliai prestižinėse salėse ir… unikalus filantropinis projektas Kanadoje. Brandų atlikėjo gebėjimą atskleisti kūrinio architektūrą, interpretacijų išraiškingumą mini „The Guardian“.

Klausytojų laukia ir siurprizas: kiekvienas vakaro svečias gaus dovaną – lietuvių satyrinės poezijos šedevro titulo vertą G. Kanovičiaus knygą „Linksmos akys“ (2018 m.) ir galimybę susipažinti su dailininko Stasio Krasausko šaržų originalais.

 

Programa:

F. Chopin 8 mazurkos;

P. Tchaikovsky “Dumka”;

L. Desyatnikov “Bukovinos dainos”- 24 preliudai fortepijonui.

 

Atlikėjai:

Lukas Geniušas ( fortepijonas, Lietuva – Rusija)

 

_____________________________________________________

Gerbiami žiūrovai, prašome gerbti vieni kitus ir atkreipti dėmesį, jog vaikai iki 7 metų į koncertą neįleidžiami.

Pirkdamas bilietą į koncertą, neprieštaraujate, kad koncertas gali būti filmuojamas ir fotografuojamas, o jo nuotraukos viešinamos žiniasklaidoje ar socialiniuose tinkluose.

DAUGIAU