free Literatūrinis-muzikinis vakaras su Ugne Barauskaite ir saksofonistu Algiu Kiliu

Literatūrinis-muzikinis vakaras su Ugne Barauskaite ir saksofonistu Algiu Kiliu

Literatūrinis-muzikinis vakaras su Ugne Barauskaite ir saksofonistu Algiu Kiliu

Kviečiame susitikti su rašytoja Ugne Barauskaite, visą rudenį skaitomiausių knygų dešimtukuose karaliavusio romano „Vieno žmogaus bohema“ autore. Laisvą ir intriguojantį pokalbį nuspalvins saksofono virtuozo Algio Kilio džiazo improvizacijos.

Radijo laidų vedėja Ugnė Barauskaitė 2002 metais į literatūros pasaulį įsiveržė jaunatvišku, šmaikščiu romanu „O rytoj vėl reikės gyventi“. 2005 metais pasirodė antrasis romanas „Dešimt“.

O štai trečiosios knygos „Vieno žmogaus bohema“ teko laukti daugiau nei dešimtmetį. Kodėl taip ilgai? „Nes kartais gyventi yra svarbiau nei rašyti“, – sako autorė. Kelionės po Artimuosius Rytus, kitų kultūrų patirtys, vaikystės įspūdžiai, skaudžios išpažintys ir, žinoma, vyrai. Poetiškai, lakoniškai ir paprastai.

„Vieno žmogaus bohema“ – tai kelionių dienoraštis, pasak Ugnės, tiek vidinių, tiek geografinių. Bohema – ne tai, ką mes pirmiausia piešiame savo vaizduotėje, bohema pagal Ugnę – tai toks gyvenimo žanras, laisvė būti kitaip.

Ugnė nėra ta rašytoja, kuri kuria paralelinę realybę. Ji rašo apie save, savo gyvenimą, apie tai, kas ją supa. Kalbėti tik apie knygas ir nekalbėti apie ją pačią yra neįmanoma.

Taigi, apie viską ir apie ją pačią su Ugne.

DAUGIAU