LRT opus gyvai: Hauschka – piano day koncertas

LRT opus gyvai: Hauschka – piano day koncertas

Suskaičiavę 88 pianino klavišus pasaulio muzikos entuziastai 88 metų dieną švenčia PIANO DAY. Šiemet ta diena bus kovo 28 ir pirmą kartą LOFTE ją švęsime su vokiečių kompozitoriumi HAUSCHKA!

„Piano Day” tradiciją 2015 metais pradėjo vokiečių kompozitorius Nils Frahm, negalėjęs patikėti, kad niekas iki tol neturėjo tokios minties. Šiais metais „Piano Day” pačiomis įvairiausiomis formomis minės visas pasaulis. Berlyne su 24 valandų piano-non-stop renginiu, Londone su popiečio arbata ir klasikine muzika koplyčioje, Tokijuje su fotografijos paroda, Vilniuje su vokiečių virtuozu HAUSCHKA ir eksperimentine pianino muzika industrinėje erdvėje.

Laukia modernus eksperimantas su 88 pianino klavišais.

APIE HAUSCHKA
Po HAUSCHKA vardu slepiasi Volker Bertelmann – vokiečių muzikas, kompozitorius ir pianistas. Žodis „eksperimentas” yra neatsiejamas nuo HAUSCHKA kūrybos. Pasaulis geriausiai jį žino kaip “prepared piano” technikos meistrą ir kūrėją, kuris garso suvokimui neturi ribų. 

„Prepared piano” – tai technika, kurios metu savotiškai transformauojamas tradicinis klavišinio instrumento skambesys. Tarp pianino stygų kraunami įvairūs daiktai – popierius, metalines plokšteles ir t.t. – kurių pagalba išgaunami nauji garsai. HAUSCHKA naudodamas šią techniką kuria tai, kuo kartais negali patikėti. Fortepijonas čia gali skambėti kaip orkestras ir iš tiesų groti techno!

Naujai patirčiai susitinkame kovo 28d. dar viename „LRT OPUS Gyvai” koncerte!

DAUGIAU