LUNI nagrinės socialinius homoseksualumo aspektus

LUNI nagrinės socialinius homoseksualumo aspektus

Šį ketvirtadienį, lapkričio 19 d., Laisvajame universitete (LUNI) Vilniuje rengiama paskaita „Homoseksualumo socialinis diskursas Lietuvoje“. LUNI svečias – humanistas, laisvasis žurnalistas, eseistas, žmogaus teisių aktyvistas, M. Romerio universiteto studentas Donatas Paulauskas..

 

Kaip teigia būsimasis lektorius, šiuo metu homoseksualumas yra viena svarbiausių mūsų visuomenės aktualijų. Nepilnamečių apsaugos nuo žalingos informacijos įstatymas, sukėlęs tiek vietinį, tiek tarptautinį rezonansą, paskatino įvairių nuomonių reiškimąsi viešojoje erdvėje ir parodė, koks supratimas apie homoseksualumą įsitvirtinęs mūsų šalies visuomenėje. Paskaitos tikslas – socialinio homoseksualumo aspekto analizė, leidžianti suprasti dabartinę homoseksualių žmonių padėtį.

 

Paskaitos metu bus kalbama apie mitus ir stereotipus, susijusius su homoseksualiais žmonėmis. Lektorius argumentuotai paneigs mūsų visuomenėje paplitusius mitus, neva homoseksualai reikalauja „išskirtinių teisių“, neva jie propaguoja „amoralų“ gyvenimo būdą, neva homoseksualų „daugėja”, neva jie yra „gamtos klaida”. Aptarsime homoseksualumo ir pedofilijos, homoseksualumo ir seksualinio iškrypimo, kurie dažnai tapatinami, santykį. Mėginsime išsiaiškinti, kodėl homoseksualai viešinasi ir kodėl jie nori rengti eitynes, svarstysime, kokią žalą visuomenei daro homoseksualų izoliacija privačioje sferoje.

 

Svarbus paskaitos aspektas – homofobija kaip kito (kartu ir savęs) baimė. Užsiėmimo metu bandysime atsakyti, ar galima dėti lygybės ženklą tarp tolerancijos ir paslėptos diskriminacijos, išsiaiškinti, kokie realūs diskriminacijos dėl seksualinės orientacijos mastai mūsų šalyje.

 

Pranešėjas į paskaitą kviečia tiek homoseksualių žmonių priešininkus, tiek ir homoseksualių žmonių bendruomenės narius, nes šioje apžvalginėje ir analitinėje paskaitoje bus kalbama iš abiejų žiūros taškų.  

 

Apie socialinį homoseksualumo diskursą diskutuosime lapkričio 19 d., ketvirtadienį, 18 val., „Sattos“ klube, Vilniaus g. 16, Vilniuje (netoli „Lietuvos ryto“ redakcijos“).

 

Laisvasis universitetas (LUNI) – į visuomenės pokyčius orientuotas neformalus mokymosi tinklas be hierarchijos santykių, nepriklausantis nei valstybiniam, nei privačiam sektoriui. Diskusijose, jau rengiamose ne viename Lietuvos mieste, gyvai aptariami kontraversiški ir nevienareikšmiai visuomenės gyvenimo klausimai. LUNI siekia, jog žmonės nebūtų prisirišę prie dirbtinai kuriamų mitų apie įvairius kasdienius reiškinius ir priklausomi nuo fabrikuojamos „visuomenės nuomonės“. Kviečiame prisijungti visus, kurie nori dalintis savo žiniomis, kelti probleminius klausimus ar tiesiog ateiti paklausyti kitų.

 

Daugiau informacijos galite rasti svetainėje www.luni.lt. Kviečiame pirmadieniais nuo 18 val. klausytis ir radijo laidos „LUNI valanda“ per Start FM internetiniu adresu www.startfm.lt .

 

Vilniaus LUNI iniciatyvinė grupė

2009 11 17

DAUGIAU