LVSO | KATARIINA MARIA KITS IR MARCEL JOHANNES KITS GRIEŽIA PH. GLASSĄ

LVSO | KATARIINA MARIA KITS IR MARCEL JOHANNES KITS GRIEŽIA PH. GLASSĄ

2024 m. balandžio 26 d. 19 val.
LVSO koncertų salė
 
LVSO | KATARIINA MARIA KITS IR MARCEL JOHANNES KITS GRIEŽIA PH. GLASSĄ
 
Ph. Glass. Dvigubas koncertas smuikui ir violončelei
F. Schubert. Simfonija Nr. 8 („Nebaigtoji“) h-moll
V. Silvestrovas. Simfonija Nr. 7
 
Katariina Maria Kits, smuikas
Marcel Johannes Kits, violončelė
Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras
Dirigentas Volodymyr Sirenko
 
Šį vakarą Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro svečiai – estų smuikininkė Katariina Maria Kits ir violončelininkas Marcelis Johannesas Kitsas. Žymių jaunosios kartos muzikų, tarptautinių konkursų laureatų sesers ir brolio duetas publikai pristatys vieno įtakingiausių XX a. pabaigos amerikiečių kompozitorių, minimalizmo muzikos atstovo Philipo Glasso (g. 1937) Dvigubą koncertą smuikui ir violončelei.
 
Antrojoje koncerto dalyje Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras atliks austrų romantiko Franzo Schuberto (1797–1828) simfoniją Nr. 8 h-moll, visame pasaulyje žinomą „Nebaigtosios simfonijos“ vardu. Nepaisant to, kad simfoniją sudaro tik dvi dalys vietoje įprastų keturių, F. Schuberto „Nebaigtoji simfonija“ tapo vienu įdomiausių, išraiškingiausių ir paslaptingiausių šio žanro kūrinių pasaulyje.
 
Koncerte taip pat skambės vieno ryškiausių ukrainiečių šiuolaikinės klasikinės muzikos kompozitorių Valentino Silvestrovo (g. 1937) 2003 m. sukurta Septintoji simfonija. Perregima simfonijos muzikinio audinio tekstūra klausytojui sudaro įspūdį, kad muzika tiesiog išgaruoja ore, palikdama stulbinantį įspūdį.
 
Šį vakarą Lietuvos valstybiniam simfoniniam orkestrui diriguos vienas žymiausių ukrainiečių dirigentų, Ukrainos nacionalinio simfoninio orkestro meno vadovas ir vyr. dirigentas Volodymyras Sirenko. Per savo karjerą V. Sirenko yra dirigavęs tokiose koncertų salėse kaip Amsterdamo „Concertgebouw“, Berlyno filharmonija, Paryžiaus Eliziejaus laukų operos teatras, Tokijo miesto opera ir kitose. Dirigentas įrašė daugiau nei 50 kompaktinių diskų, vienas iš jų pelnė „Grammy“ nominaciją. V. Sirenko yra ir Ukrainos nacionalinės muzikos akademijos operinio ir simfoninio dirigavimo profesorius.
 

1

DAUGIAU