LVSO | LUKAS GENIUŠAS SKAMBINA M. RAVELĮ

LVSO | LUKAS GENIUŠAS SKAMBINA M. RAVELĮ

2024 m. spalio 18 d. 19 val.

LVSO koncertų salė

 

LVSO| LUKAS GENIUŠAS SKAMBINA M. RAVELĮ

 

M. K. Čiurlionis. Preliudai simfoniniam orkestrui

M. Ravel. Koncertas fortepijonui kairei rankai D-dur

L. van Beethoven. Simfonija Nr. 5 c-moll („Likimo simfonija“)

 

Lukas Geniušas, fortepijonas

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras

Dirigentas Gintaras Rinkevičius

 

Pianistas Lukas Geniušas įsitvirtinęs kaip vienas įdomiausių ir savičiausių savo kartos menininkų. „Spindesys ir branda, nugalėtojo talentas ir gili interpretacija“, – taip pianisto pasirodymą 2016 m. apibendrino įtakingas Didžiosios Britanijos dienraštis „The Guardian“. Šiandien L. Geniušo vardas vis garsiau skamba pasaulyje – 2022 m. kartu su operos soliste Asmik Grigorian pianistas pelnė prestižinį „Gramophone“ klasikinės muzikos apdovanojimą už jų bendrą darbą – Sergejaus Rachmaninovo romansų albumą „Dissonance“. L. Geniušas yra nuolat kviečiamas atlikti rečitalius garsiausiose pasaulio koncertų salėse, tokiose kaip Londono „Wigmore Hall“, Amstedarmo „Concertgebouw“, Paryžiaus „Salle Gaveau“, „Louvre Auditorium“, Niujorko „Frick Collection“, Vašingtono „Phillips Collection“, Genujos „Teatro Carlo Felice“, Milano „Sala Verdi“ ir kitose. Šį vakarą skambės L. Geniušo atliekamas prancūzų kompozitoriaus Maurice’o Ravelio (1875–1937) Koncertas fortepijonui kairei rankai D-dur, kuris buvo parašytas specialiai austrų pianistui Paului Wittgensteinui, Pirmajame pasauliniame kare praradusiam dešinę ranką.

 

Antrojoje koncerto dalyje skambės vienas žymiausių klasikos kūrinių visame pasaulyje – L. van Beethoveno Penktoji simfonija. „Taip likimas beldžiasi į duris“, – apie simfonijoje besikartojantį motyvą, kritikų dar vadinamą „žymiausiomis keturiomis natomis Vakarų muzikos istorijoje“ buvo rašęs L. van Beethovenas. Dėl šių kompozitoriaus žodžių po jo mirties simfonija gavo „Likimo simfonijos“ pavadinimą. L. van Beethoveno amžininkas E. T. A. Hoffmannas rašė: „Ši nuostabi kompozicija vis kopia ir kopia į viršukalnę, vesdama klausytoją į dvasinį Begalybės pasaulį. Kiekvieno klausytojo siela paliečiama šios muzikos kuriamos dvasinės tikrovės, kurioje sielvartas ir džiaugsmas įgauna muzikos formą.“

 

Lietuvos valstybiniam simfoniniam orkestrui šį vakarą diriguos jo įkūrėjas, meno vadovas ir vyr. dirigentas, Nacionalinės premijos laureatas maestro Gintaras Rinkevičius.

 

1

DAUGIAU