LVSO/ ORKESTRO GIMTADIENIO KONCERTAS

LVSO/ ORKESTRO GIMTADIENIO KONCERTAS

Nukeltas iš sausio 23 d. 19 val. į kovo 17 dieną, 19:00 val. Anksčiau pirkti bilietai galios.

Simfoninis koncertas

ORKESTRO GIMTADIENIO KONCERTAS

 

P. Čaikovskis. Koncertas-fantazija, op. 56

D. Šostakovičius. Simfonija Nr. 7 C-dur, op. 60 („Leningrado“)

 

Lukas Geniušas, fortepijonas

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras

Dirigentas Gintaras Rinkevičius

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, vadovaujamas meno vadovo ir vyr. dirigento Gintaro Rinkevičiaus, kviečia į muzikos gurmanams skirtą vakarą su vienu ryškiausių savo kartos pianistų Luku Geniušu ir įspūdinga P. Čaikovskio ir D. Šostakovičiaus kūrinių programa.

Pianistas Lukas Geniušas įsitvirtinęs kaip vienas įdomiausių ir savičiausių savo kartos menininkų pasaulyje. „Spindesys ir branda, nugalėtojo talentas ir gili interpretacija“, – taip pianisto pasirodymą 2016 m. apibendrino įtakingas Didžiosios Britanijos dienraštis „The Guardian“. L. Geniušas jau yra koncertavęs su Prancūzijos radijo filharmonijos, Liono nacionaliniu, NHK simfoniniu, Birmingemo simfoniniu, Stavangerio simfoniniu, Sankt Peterburgo filharmonijos, „Kremerata Baltica“, Rusijos nacionaliniu, Sankt Peterburgo Marijos teatro, Toronto simfoniniu, Varšuvos filharmonijos ir kitais žymiais simfoniniais orkestrais. Menininkas žavi klausytojus ne tik įspūdingu virtuoziškumu, bet ir stilingumu, intelektualia ištarme, temperamento, emocijų ir logikos derme.

Gimęs 1990 m. Maskvoje, žymių muzikų šeimoje, L. Geniušas savo muzikinį kelią pradėjo būdamas penkerių F. Šopeno muzikos koledže Maskvoje, kurį 2008 m. baigė aukščiausiais įvertinimais. Vėliau studijas tęsė Maskvos konservatorijoje, savo senelės, žymios fortepijono profesorės Veros Gornostajevos klasėje. Šios studijos turėjo lemiamą įtaką pianisto muzikiniam proveržiui – jis tapo keleto prestižiškiausių tarptautinių konkursų laureatu, tarp kurių – II vieta Tarptautiniame P. Čaikovskio konkurse 2015 m. ir II vieta Tarptautiniame F. Šopeno konkurse 2010 m. Šį vakarą Vilniaus kongresų rūmuose L. Geniušas atliks Piotro Čaikovskio (1840–1893) koncertą-fantaziją, op. 56, įkvėptą žymaus Ferenco Liszto auklėtinio pianisto Eugeno d‘Alberto skambinimo.

Antrojoje koncerto dalyje Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras tęs Dmitrijaus Šostakovičiaus (1906–1975) simfonijų ciklą ir atliks Septintąją kompozitoriaus simfoniją, dar vadinamą „Leningrado“ vardu. Simfoniją kompozitorius pradėjo rašyti 1941 m. vasarą, Vokietijai pradėjus Leningrado apgultį. 1941 m. rugsėjo 8 d. prasidėjo Leningrado blokada – tą patį rudenį D. Šostakovičius su šeima buvo evakuotas į Maskvą, vėliau dar kartą – į Kuibyševą (dabartinę Samarą), kur ir užbaigė savo simfoniją. „Nei laukiniai vokiečių reidai, nei karo lėktuvai, nei niūri apgulto miesto atmosfera negalėjo sustabdyti tėkmės. Dirbau tokiu nežmonišku intensyvumu, kokio dar niekada nebuvau pasiekęs“, – vėliau prisiminė D. Šostakovičius. Milžiniška, didžiulės sudėties orkestro reikalaujanti Septintoji simfonija tapo pasaulinio muzikinio paveldo šedevru – laikui nepavaldžiu karo, žmogiškosios stiprybės ir vilties simboliu.

KĮ Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro kultūros ir pramogų paslaugų teikimo vartotojams taisyklės http://lvso.lt/lt/veikla/taisykles

 

KĮ Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras pasilieka teisę pristatyti 2 papildomas eiles A ir B bei stovimas vietas. PRISTATOMOMS VIETOMS NUOLAIDOS NETAIKOMOS.

 

Vilniaus kongresų rūmų virtualus turas – http://lvso.lt/lt/patalpu-nuoma/virtualus-turas. Jo pagalba galite išsirinkti Jums tinkamiausias vietas.

DAUGIAU