LVSO | ROLANDAS ROMOSLAUSKAS IR ALEXANDER PALEY

LVSO | ROLANDAS ROMOSLAUSKAS IR ALEXANDER PALEY

2024 m. gegužės 10 d. 19 val.
LVSO koncertų salė
 
LVSO | ROLANDAS ROMOSLAUSKAS IR ALEXANDER PALEY
 
M. Bruch. Romansas altui ir orkestrui, op. 85
R. Schumann. Koncertas fortepijonui ir orkestrui a-moll, op. 54
H. Berlioz. Simfonija „Haroldas Italijoje“, op. 16
 
Rolandas Romoslauskas, altas
Alexander Paley, fortepijonas
Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras
Dirigentas Gintaras Rinkevičius
 
Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro altų grupės koncertmeisteris, vienas iš kamerinio ansamblio „Vilniaus arsenalas“ įkūrėjų altininkas Rolandas Romoslauskas šį pavasarį mini 40-ies metų kūrybinės veiklos jubiliejų. Ta proga kartu su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, diriguojamu meno vadovo ir vyr. dirigento maestro Gintaro Rinkevičiaus, altininkas kviečia į ypatingą koncertą, kuriame pasirodys ir R. Romoslausko studijų laikų draugas, fortepijono virtuozas Alexanderis Paley.
 
Rolandas Romoslauskas alto paslapčių pradėjo mokytis Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje. Su M. K. Čiurlionio menų mokyklos styginių orkestru, diriguojamu Sauliaus Sondeckio, dalyvavo prestižiniame Herberto von Karajano konkurse, kuriame orkestras buvo įvertintas aukso medaliu. Vėliau studijas tęsė prestižinėje Maskvos valstybinėje P. Čaikovskio konservatorijoje. Ją baigęs, 1984 m. įsiliejo į aktyvų koncertinį gyvenimą. Nuo tada altininkas koncertavo kartu su Lietuvos valstybiniu simfoniniu ir Šv. Kristoforo kameriniu orkestrais, dalyvavo tarptautiniuose kamerinės muzikos festivaliuose Liuksemburge, Prancūzijoje, Vokietijoje, Lenkijoje, surengė solinių koncertų Vilniuje ir kituose Lietuvos miestuose. 2006 m. su Pasaulio filharmonijos orkestru R. Romoslauskas koncertavo Paryžiuje ir Reimse, 2007 m. su pianistu A. Paley muzikavo kamerinės muzikos festivalyje Ričmonde (JAV). Šiemet sukanka 30 metų, kai R. Romoslauskas yra Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro altų grupės koncertmeisteris.
 
Neapsiribodamas vien soliniu amplua, 1986 m. altininkas ėmėsi iniciatyvos suburti kamerinį ansamblį „Vilniaus arsenalas“, kurio originalūs teminiai koncertai jau tapo tradiciniais Taikomosios dailės muziejaus Vilniuje renginiais. Nuo 2000 m. su ansambliu inicijuota ir atlikta daugiau nei 100 lietuvių kompozitorių kūrinių, įrašyti penki kompaktiniai diskai, keturi iš jų – lietuvių kompozitorių kūrybos. Inicijuoti ir atlikti aštuoni lietuvių autorių kūriniai altui ir fortepijonui, du koncertai altui ir simfoniniam orkestrui – Zitos Bružaitės ir Giedriaus Kuprevičiaus. 1997 m. R. Romoslauskas įkūrė VšĮ studiją „Vilniaus arsenalas“, jai vadovo 25-erius metus. Per šį laikotarpį įgyvendinta nemažai kultūrinių projektų, skirtų muzikos ir kitų menų sąveikoms. Repertuare – kamerinė muzika nuo ankstyvojo baroko iki šiuolaikinių kompozicijų.
 
Pirmojoje koncerto dalyje R. Romoslauskas grieš vokiečių kompozitoriaus Maxo Brucho (1838–1920) Romansą altui ir orkestrui, op. 85. Taip pat skambės A. Paley atliekamas Roberto Schumanno (1810–1856) Koncertas fortepijonui ir orkestrui a-moll.
 
Antrojoje koncerto dalyje klausytojai galės išgirsti prancūzų romantiko Hectoro Berliozo (1803–1869) opusą „Haroldas Italijoje“. Tai – keturių dalių simfonija su solo partija altui, kurią žymusis prancūzų romantikas parašė Niccolò Paganini užsakymu, įpindamas savo poetinių klajonių Italijoje prisiminimus. Tiesa, pamatęs simfonijos eskizus N. Paganini nusivylė – jo netenkino pauzės alto partijoje, ir judviejų su kompozitoriumi keliai išsiskyrė. Vis dėlto buvo lemta, kad po keleto metų viešėdamas Paryžiuje N. Paganini išgirdo H. Berliozo „Haroldą Italijoje“. Jis buvo taip pakerėtas, kad po koncerto atsiklaupė priešais kompozitorių ir pabučiavo jam ranką.
 
Perkant 10 ir daugiau bilietų galite kreiptis: [email protected]
 
Durys atidaromos: 18:00
Renginio trukmė: 2:00
Pertraukos: 1
Renginio kalba: lietuvių
Vaikai įleidžiami nemokamai: ne
Amžiaus cenzas: N7
Nuolaidos:
Asmenims iki 26 metų – 50 proc. nuolaida. Nuolaida taikoma vienam bilietui, perkant jį LVSO koncertų salės kasoje ir pateikus asmens dokumentą, išskyrus koncertus visai šeimai.
Senjorams ir žmonėms, susiduriantiems su negalia – 20 proc. nuolaida. Nuolaida taikoma dviem bilietams, perkant juos LVSO koncertų salės kasoje ir pateikus asmens dokumentą.
Grupėms – 20 proc. nuolaida. Nuolaida taikoma 20 ir daugiau asmenų grupei. Grupės organizatoriui suteikiami du nemokami bilietai į tos grupės lankomą koncertą.
Nuolaidos netaikomos bilietams į šventinius, orkestro gimtadienio koncertus ir operų pastatymus, taip pat stovimoms ir pristatomoms vietoms.
 
UAB „BILIETAI.LT“ taikomas 1 Eur mokestis neįskaičiuotas, jam nuolaida netaikoma.
 
 
BILIETŲ PIRKIMAS ŽIŪROVAMS SU JUDĖJIMO NEGALIA VEŽIMĖLYJE, JŲ ASISTENTAMS BEI LYDINTIEMS ŽMONĖMS (ŠEIMOS NARIAMS):
Pirkėjai su negalia vežimėliuose ir juos lydintys asmenys bilietus gali įsigyti tik specialiai tam skirtose vietose įvedus specialų kodą*
Bilietų  kiekis salėje yra ribotas*
 
Įvedus kodą VIETA VEŽIMĖLIUI galite pasirinkti vietą asmeniui su negalia vežimėlyje.
 
Įvedus nuolaidos kodą LYDINTIS galite įsigyti 1 bilietą žiūrovui su judėjimo negalia vežimėlyje ir 1 bilietą lydinčiam asmeniui.
 
Įvedus nuolaidos kodą ASISTENTAS galite įsigyti 1 bilietą žiūrovui su judėjimo negalia vežimėlyje ir 1 bilietą asmeniam asistentui, oficialiai lydinčiam žmogų su negalia, remiantis LR neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymu. Asistentui suteikiamas nemokamas bilietas.

Atėjus į renginį būtina turėti nuolaidą patvirtinantį dokumentą. Nepateikusieji dokumento, patvirtinančio teisę į nuolaidą, bus neįleidžiami, o pinigai už bilietus negrąžinami.
 
 
DAUGIAU