M. K. Čiurlionio ir E. Griego kūrinių koncertas

M. K. Čiurlionio ir E. Griego kūrinių koncertas

Šiemet sukankančias šimtąsias M. K. Čiurlionio mirties metines Vilniaus Universiteto choras „Pro musica” paminės kartu su Oslo Universiteto choru „Akademisk korforening” atlikdamas didžiojo lietuvių klasiko ir žymiojo norvegų kompozitoriaus Edwardo Griego kūrybos paralelėms skirtą programą. Chorai koncertuos šeštadienį, spalio 8 d. 18 val. Vilniaus Šv. Jonų bažnyčioje.

 

M. K. Čiurlionis ir E. Griegas – du kompozitoriai romantikai, nacionalinės mokyklos pradininkai, nepaprastai mylėję savo tėvynę, žavėjęsi liaudies dainomis ir kūrę sakralinę muziką, savitos asmenybės ir genialūs menininkai. Šias ir kitas paraleles klausytojams žada atskleisti jungtinis lietuvių ir norvegų choras.

 

Skambės abiejų chorų atliekamos M. K.Čiurlionio harmonizuotos lietuvių liaudies dainos, E. Griego norvegų liaudies dainų intonacijomis grįstos psalmės, taip pat abiejų kompozitorių sukurtos religinės giesmės. Prie dviejų chorų prisijungs ir Vilniaus Universiteto choras „Virgo”, kuris atliks M. K. Čiurlionio moterų balsams harmonizuotas lietuvių liaudies dainas.

 

Gilias tradicijas puoselėjantis Oslo universiteto mišrus choras „Akademisk Korforening” įkurtas 1930 m. Jame dainuoja studentai, buvę studentai ir universiteto darbuotojai. Per 60 narių skaičiuojančio kolektyvo repertuaras platus: nuo didžiųjų oratorijų su solistais ir orkestru iki a cappella liaudies muzikos, dainų, madrigalų ir spiričiuelių.

 

2004 m. chorui vadovauti pradėjo Gjermund Bjørklund. Jis yra Norvegijos muzikos akademijos absolventas, baigęs choro ir orkestro dirigavimą. G. Bjørklund nuo 1985 m. dirba Skedsmo bažnyčios kantoriumi, dažnai akompanuoja vargonais ir rengia solinius koncertus. Jis taip pat dėsto Norvegijos muzikos akademijoje ir Lillestrøm vidurinėje mokykloje. Dirigentas vadovauja ne tik „Akademisk Korforening”, bet ir „Nittedal Bygdekor” bei „Skedsmo” chorams.

 

2004 m. susikūręs choras „Pro musica” nuolat rengia naujas programas, gilinasi į įvairius muzikos stilius ir orientuojasi į didelės apimties chorinės klasikos šedevrų ar originalių tematinių programų atlikimą. Choras nuolat koncertuoja Lietuvoje ir užsienyje: šių metų sausį Brėmene (Vokietija) atliko G. Verdi „Requiem”, o spalio pradžioje šį veikalą atliks Kopenhagos (Danija) katedroje. 2009 m. minint Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą penkerių metų sukaktį, kolektyvas kartu su prof. V. Landsbergiu Briuselio karališkoje konservatorijoje surengė M. K. Čiurlionio kūrybos koncertą ir išleido šiai programai skirtas garso bei vaizdo kompaktines plokšteles.

 

Šis koncertas yra „Norvegijos dienų” dalis ir taip pat priklauso VU Kultūros centro organizuojamam koncertų ciklui „Muzikos valanda Šv. Jonų bažnyčioje”.

 

Koncertas vyks: šeštadienį, spalio 8 d. 18 val. Šv. Jonų bažnyčioje, Vilniuje.

 

Bilietus galima įsigyti prieš koncertą. Kaina: 15 Lt, studentams ir senjorams – 10 Lt.

DAUGIAU