„M. K. Čiurlionis. Kūriniai fortepijonui“

„M. K. Čiurlionis. Kūriniai fortepijonui“

Balandžio 18 d., pirmadienį, 18 val. Rašytojų klube, K. Sirvydo g. 6, Vilniuje 

Balandžio 19 d., antradienį, 17 val.  Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje, V. Putvinskio g. 55, Kaune

Įvyks  naujo leidinio „M. K. Čiurlionis. Kūriniai fortepijonui” pristatymas-koncertas.

Šešių kompaktinių plokštelių rinkinys ir keturiasdešimties puslapių bukletas – tai pirmą kartą Lietuvoje įrašyti ir išleisti visi didžiojo Lietuvos genijaus M. K. Čiurlionio kūriniai fortepijonui.

2010-aisiais metais pianistas Rokas Zubovas, dailininko ir kompozitoriaus proanūkis, penkių koncertų cikluose Vilniuje ir Kaune, pavadintuose „Čiurlionio miestai”, atliko visus savo prosenelio kūrinius fortepijonui. Šių koncertinių progamų pagrindu suformuoti ir naujieji įrašai, apimantys visą Čiurlionio kūrybinę biografiją: pirmieji nedidukai preliudai ir kanonai fortepijonui kompozitoriaus rankraščiuose datuoti 1896 metais, jo studijų Varšuvos muzikos institute metu, o paskutinieji preliudai ir didžioji Fuga b-moll (VL 345) – sukurti Druskininkuose ir Sankt Peterburge 1909 metais.

Koncerto-pristatymo metu pianistas Rokas Zubovas skambins įvairių laikotarpių M.K. Čiurlionio fortepijoninius kūrinius, nužyminčius svarbius kompozitoriaus stilistinės raidos etapus, bei dalinsis savo mintimis apie M. K. Čiurlionio muziką ir leidinio astiradimo detales.

Angliška leidinio versija jau su dideliu pasisekimu pristatyta Varšuvoje, Helsinkyje ir Leipcige.

Visi kūriniai – daugiau kaip septynios valandos muzikos – įrašyti Klaipėdos koncertų salėje. Įrašų režisierius – Gediminas Zujus, įrašų redaktorius – Giedrius Kriunas, o garso suvedimą ir masteringą atliko Giedrius Litvinas. Bukleto dizainas ir maketas – Neringos Ratkutės. Dailiai knygiškai įrištas bukletas pagamintas Petro ofsete. Kompaktinės plokštelės spaustos BOD Lietuva.

Vakarus-pristatymus rengia: viešioji įstaiga „Impetus musicus”, Rašytojų klubas, Ekspobalta, Nacionalinis M.K. Čiurlionio dailės muziejus ir spaustuvė Petro ofsetas.

 

DAUGIAU

Kiti renginio laikai:

2011 balandžio 18 18:00 2011 balandžio 19 17:00