Madam Baterflai

Madam Baterflai

Giacomo Puccini (1858 -1924)
MADAM BATERFLAI (MADAMA BUTTERFLY)
2 veiksmų opera italų kalba

Muzikinis vadovas ir dirigentas David Parry (Didžioji Britanija)
Dirigentas Martynas Staškus
Režisierius Anthony Minghella (Didžioji Britanija)
Režisierė choreografė Carolyn Choa (Didžioji Britanija)
Scenografas Michael Levine (Kanada)
Kostiumų dailininkė Han Feng (Kinija)
Šviesų dailininkas Peter Mumford (Didžioji Britanija)
Lėlės sukurtos „Blind Summit Theatre” (Didžioji Britanija)
Choro vadovas Česlovas Radžiūnas

Bendras LNOBT, Anglijos nacionalinės operos ir Niujorko „Metropolitan Opera” teatro pastatymas

Premjera 2006 m. kovo 23 d.

Jei reikėtų įrodymo, kad režisūra ir scenografija klasikinį kūrinį gali pakylėti, padaryti geresnį, aiškesnį ir labiau jaudinantį netgi nei jis jau yra, tai šis puikus „Madam Baterflai” pastatymas gali būti tokiu įrodymu…
AC Grayling
Tai, kad režisieriui artimas teatras, matyti ir šiame pirmajame operos pastatyme: kinematografinis matymas čia eina išvien su antrosios režisierės, kinų choreografės Carolyne Choa vaizdine išmone. Jų sukurtas spektaklis – neapsakomo grožio ir elegancijos, tuo pat metu subtilus, jaudinantis ir įspūdingas, kur kiekvienas mostas, šokio žingsnelis ar vėduoklės judesys kupinas prasmės ir dramatinės įtaigos.
Barbara Diana. When East meets West
Pirmas dalykas, kurį reikėtų pasakyti apie naująjį G. Puccini operos pastatymą Anglijos nacionalinėje operoje, yra tas, kad spektaklis nepakartojamo grožio. Antras dalykas – spektaklis nepakartojamo grožio. Trečias…
Pamirškite operą, grožėkitės reginiu scenoje. Šis „Madam Baterflai” spektaklis taip pakeri vaizdais, kad darosi nebesvarbu, apie ką visa ši istorija, jaudina ji, ar ne. Nuo pirmo iki paskutinio garso opera prikausto klausytojo žvilgsnį.
 “Financial Times”, Andrew Clark
Tokie kritikų vertinimai pasiekė apie lapkričio 5 d. Anglijos nacionalinėje operoje įvykusią A. Minghellos režisuotą G. Puccini operos „Madam Baterflai” premjerą, kuri yra pirmasis bendras ANO ir LNOBT pastatymas. 
Aštuonių Oskarų laureatas, kino režisierius Anthony Minghella, žinomas, kaip filmų „Anglas ligonis”, „Talentingasis ponas Riplis” ir „Šaltasis kalnas” režisierius, itin sekmingai debiutavo operos pasaulyje. „Seniai žaviuosi japonų teatro meno santūrumu, kaip neįtikėtinas tikslumas tenai sukuria nuostabų grožį. Mūsų užduotis – santūriais, bet gražiais vaizdais pasiekti skaidrumo įspūdį,” – dar prieš premjerą rašė režisierius.
Spektaklis Didžiojoje Britanijoje praėjusiais metais pelnė Olivier premiją už Geriausią metų operos premjerą.

Spektaklio trukmė 3 val.

DAUGIAU