“Madam Pompadur”

“Madam Pompadur”

Madam Pompadur

LEO FALL

MADAM POMPADUR
2 dalių operetė

Rudolf Schanzer ir Ernst Welisch libretą vertė Gintaras Patackas

Režisierė ir choreografė – ANŽELIKA CHOLINA
Dirigentas – JONAS JANULEVIČIUS
Kostiumų ir grimo dailininkas – JUOZAS STATKEVIČIUS
Scenografas – MARIJUS JACOVSKIS
Šviesų dailininkas – Tadas Valeika
Chormeisteriai – Ramūnas Tilvikas, Rasa Vaitkevičiūtė

Premjera 2010 m balandžio 9 d.
Trukmė 3 val.

Operetės „Madam Pompadur” siužetas perkelia į XVIII amžiaus Paryžių, leidžia pajausti jo bulvaruose klestėjusią linksmą, kupiną pramogų atmosferą, alsuojančią mugių ir smuklių dvasia.

Pagrindinė kūrinio veikėja – Madam Pompadur – istorinė asmenybė. Nuo 1745 m. ji buvo oficiali Prancūzijos karaliaus Liudviko XV favoritė. Apsupusi karalių jai ištikimais žmonėmis, markizė Pompadur lėmė to meto valstybės vidaus ir užsienio politiką, globojo mokslą ir menus. Per 20 viešpatavimo dvare metų ši neeilinė moteris valdė ne tik Prancūziją, jos įtaka buvo jaučiama visoje Europoje. 
Kūrinio libretas pasakos vieną, bet raiškiai jos būdą, temperamentą ir galias nusakantį nuotaikingą gyvenimo epizodą, kupiną operetinių meilės trikampių, smulkių intrigėlių, kurios sėkmingai bus išnarpliotos. Mylinčios širdys susijungs, o Markizė valdinga ranka ir toliau vadovaus Prancūzijai.

Vaidmenis operetėje atlieka:
Kristina Siurbytė, Raimonda Tallat-Kelpšaitė, Nomeda Vilkanauskaitė, Gitana Pečkytė, Ieva Vaznelytė, Živilė Lamauskienė, Egidijus Bavikinas, Mindaugas Zimkus, Kęstutis Alčauskis, Žanas Voronovas, Gediminas Maciulevičius, Tomas Ladiga, Evaldas Leskauskas, Ramūnas Šimukauskas, Jonas Lamauskas, Danielius Vėbra, Mykolas Rekys.

DAUGIAU