Madam Pompadur

Madam Pompadur

Madam Pompadur

2010 m. balandžio 9,10, 11 dienomis teatras pakvietė žiūrovus į austrų kompozitoriaus Leo Falio (Leo Fall) dviejų veiksmų operetės „Madam Pompadur” premjerą. 

Originalų Rudolf Schanzer ir Ernst Welisch operetės „Madam Pompadur” libretą išvertė Gintaras Patackas. 

Spektaklio režisierė ir choreografė – Anželika Cholina, dirigentas – Jonas Janulevičius, scenografiją kuria Marijus Jacovskis. Kostiumų ir grimo dailininkas – Juozas Statkevičius.

Operetės „Madam Pompadur” siužetas perkelia į XVIII amžiaus Paryžių, leidžia pajausti jo bulvaruose klestėjusią linksmą, kupiną pramogų atmosferą, alsuojančią mugių ir smuklių dvasia.

Pagrindinė kūrinio veikėja – Madam Pompadur – istorinė asmenybė. Nuo 1745 m. ji buvo oficiali Prancūzijos karaliaus Liudviko XV favoritė. Apsupusi karalių jai ištikimais žmonėmis, markizė Pompadur lėmė to meto valstybės vidaus ir užsienio politiką, globojo mokslą ir menus. Per 20 viešpatavimo dvare metų ši neeilinė moteris valdė ne tik Prancūziją, jos įtaka buvo jaučiama visoje Europoje. 
Kūrinio libretas pasakos vieną, bet raiškiai jos būdą, temperamentą ir galias nusakantį nuotaikingą gyvenimo epizodą, kupiną operetinių meilės trikampių, smulkių intrigėlių, kurios sėkmingai bus išnarpliotos. Mylinčios širdys susijungs, o Markizė valdinga ranka ir toliau vadovaus Prancūzijai.

Vaidmenis operetėje atlieka:
Kristina Siurbytė, Raimonda Tallat-Kelpšaitė, Nomeda Vilkanauskaitė, Gitana Pečkytė, Ieva Vaznelytė, Živilė Lamauskienė, Egidijus Bavikinas, Mindaugas Zimkus, Kęstutis Alčauskis, Žanas Voronovas, Gediminas Maciulevičius, Tomas Ladiga, Evaldas Leskauskas, Ramūnas Šimukauskas, Jonas Lamauskas, Danielius Vėbra, Mykolas Rekys.

 

DAUGIAU