Maestro Virgilijus Noreika (tenoras)

Maestro Virgilijus Noreika (tenoras)

2017 m. kovo 21 d. 19 val.

Virgilijus Noreika (tenoras)
Akompanuoja: Lina Giedraitytė (fortepijonas)

Garsiojo lietuvių dainininko Kipro Petrausko mokinys jau daugelį metų yra ryškiausia Lietuvos operos žvaigždė. Jis – pirmasis lietuvis, po Antrojo pasaulinio karo išvykęs į stažuotę Milano teatre „La Scala“, kur dainavo šešiose operose. Beveik visas šio solisto kūrybinis gyvenimas susijęs su Lietuvos nacionaliniu operos ir baleto teatru: čia V. Noreika sukūrė dešimtis vaidmenų, šešiolika metų (1975–1991) buvo teatro direktorius ir meno vadovas, o nuo 2003-ųjų vadovauja šio teatro Operos studijai. Vien Lietuvoje V. Noreika išugdė daugiau kaip dešimt puikių dainininkų. Be to, pedagoginį darbą jis dirba Taline kaip kviestinis Estijos muzikos akademijos profesorius. Ši aukštoji mokykla 2009 metais V. Noreikai įteikė Garbės daktaro regalijas.

Jis yra dainavęs daugelyje pasaulio scenų: nuo Maskvos didžiojo teatro ir Paryžiaus „Grand Opera“ iki Buenos Airių „Teatro Colon“ ir Čikagos lietuvių operos. Jis atliko pagrindines partijas populiariausiose operose: „Karmen“, „Liučija di Lamermur“, „Eugenijus Oneginas“, „Otelas“, „Meilės eliksyras“, „Toska“, „Bohema“, „Traviata“, „Rigoletas“, „Manon Lesko“ ir daugelyje kitų. Be to, solistas buvo kviečiamas į daugelio lietuvių kompozitorių (Kazimiero Viktoro Banaičio, Giedriaus Kuprevičiaus, Vytauto Klovos, Balio Dvariono, Vytauto Laurušo ir kt.) operų pastatymus.

Neeilinio talento tenoras yra surengęs daugiau kaip 700 solinių koncertų, dainavo solo partijas G. Verdi „Requiem“ ir L. van Bethoveno Devintojoje simfonijoje. Gastroliavo keliose dešimtyse užsienio šalių – nuo Lenkijos iki Peru.

Vien Lietuvoje maestro yra pelnęs vienuolika garbės vardų ir kitų aukščiausio lygio įvertinimų. Be to, jis yra Baltimorės miesto ir Merilendo valstijos (JAV) garbės pilietis, Švedijos karališkojo „Šiaurės žvaigždės“ I laipsnio ordino Riterio kryžiaus ir Estijos „Baltosios žvaigždės“ II-ojo laipsnio ordino kavalierius.


______________________________________________________

Gerbiami žiūrovai, prašome gerbti vieni kitus ir atkreipti dėmesį, jog vaikai iki 7 metų į „Vaidilos klasikos“ koncertus neįleidžiami.

#klasika21amziuje

DAUGIAU