Maisto teatro gastrolės: spektaklis “Sklandus gyvenimas”

Maisto teatro gastrolės: spektaklis “Sklandus gyvenimas”

Juodosios arbatos aromatas, palestinietiška muzika, ryžiai, lėlės, varžybos ant Rytų Europos žemėlapio, tradicinio patiekalo „Maqlubas” degustacija, autobiografinės nuotraukos – tai spektaklio „Sklandus gyvenimas“ sudedamosios dalys. Jos meistriškai susipins į vieną žmogaus istoriją, kuri dar ilgai nepaleis dalyvavusių šiame intymiame ir itin jautriame teatriniame išgyvenime.

Pradėjęs savo kelionę Lietuvos teatro sąjungoje, ją tęsęs Žaliakalnio turgaus teatro festivalyje, šį kartą Maisto teatras kviečia į gastroles. Netradicinio teatro mylėtoms pristatomas gausių teigiamų įvertinimų už originalumą sulaukęs režisieriaus Husam Abed spektaklis „Sklandus gyvenimas“ (ang. The Smooth of Life).

Palestiniečio, šiuo metu Čekijoje kuriančio, režisieriaus Husam Abed spektaklis „Sklandus gyvenimas” – neeilinis pasirodymas, jau spėjęs apkeliauti pusę Europos. Jo metu vos 16 žiūrovų bus atskleista jaudinanti, kupina auto-biografinių detalių, vienos šeimos istorija. Kartu su tarptautiniu dokumentinių filmų festivaliu „Nepatogus kinas“, Maisto teatras spektaklį kviečia pamatyti spalio mėnesį Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.

Tai spektaklis, kuriame susipina tradicinio pasakojimo ir lėlių teatro menas, o visą šią simbiozę papildo ir vainikuoja maistas. Režisierius, kuris pats ir atlieka pasirodymą, pasakoja apie palestinietį vyrą, gimusį ir augusį pabėgėlių stovykloje. Šeimos gyvenimą, kupiną Rytų kultūros tradicijų, prie kiekvieno iš mūsų priartins bendražmogiški išgyvenimai: meilė, viltis ir lūkesčiai, nepaisantys jokių sienų.

„Prieš keletą metų šį spektaklį pamačiau Prahoje ir buvau maloniai nustebinta. Atvirai papasakota Husam gyvenimo istorija – tai ne tik išpažintis apie mums mažai pažįstamus islamo kultūros klodus, bet ir apie ypatingą tėvo ir sūnaus santykį. Tik pasitaikius progai intensyviame Husam gastrolių kalendoriuje, suskubome pasinaudoti galimybe spektaklį parodyti Lietuvoje. Džiaugiuosi galėdama visus pakviesti pamatyti, išgirsti, užuosti ir paragauti ne taip lengvai pasiekiamų islamo kultūros kertelių“, – pasakoja Maisto teatro vadovė Paulina Nešukaitytė.

Pirmu smuiku griežiantis minimalizmas ir paprastumas, tik įžengus į pasirodymo erdvę, gali pasirodyti apgaulingas. Prie apskrito stalo pasakojamai istorijai pasirenkami netradiciniai, netikėti, tačiau abejingų nepaliekantys teatriniai elementai.

Pasirodymas pastebėtas ir įvertintas aukščiausiais prizais ne viename teatro festivalyje: už originalią meninę koncepciją žiuri prizu Tarptautiniame teatrų festivalyje Lomžoje, Lenkijoje (2015), už išskirtinumą žiūri prizu festivalyje „Lėlė irgi žmogus“ Varšuvoje, Lenkijoje (2015). Spektaklis rodytas įvairiuose festivaliuose Čekijoje, Lenkijoje, Slovakijoje, Rumunijoje, Norvegijoje, Austrijoje, Portugalijoje, Kazachstane.

Gastroles dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Bilietus į spektaklį galima įsigyti Maisto teatro puslapyje: www.maistoteatras.lt. Pasirodymai vyks spalio 11 d. (18 ir 21 val.) Vilniuje, teatre House of Puglu, spalio 12 d. (18 ir 21val.) Kaune, Čiop Čiop studijoje, spalio 13 d. (18 ir 21 val.) Klaipėdoje, Kultūros fabrike. Vienas pasirodymas yra skirtas tik 16 dalyvių. Spektaklis vyks anglų kalba su vertimu į lietuvių kalbą.

DAUGIAU