MAKABRIŠKOS APGAVYSTĖS „Veidrodžio ložėje“

MAKABRIŠKOS APGAVYSTĖS „Veidrodžio ložėje“

Kovo 7 dieną, 17:30 val. kino centras „Garsas” gero kino mėgėjus kviečia į „Veidrodžio ložę”, kurioje bus pristatyta norvegų režisieriaus Pål Sletaune baimės nuotaikomis persmelkta kino juosta „Balsai” (angl. „Babycall”, 2011). Po filmo peržiūros žiūrovai turės galimybę sudalyvauti diskusijoje su psichologe Vilma Skibiniauskaite.
Režisierius ir scenarijų autorius Pål Sletaune, žurnalo „Variety” išskirtas kaip vienas iš dešimties daugiausiai žadančių režisierių pasaulyje, savo pirmąjį trumpametražį filmą sukūrė 1992 m., o kaip pilnametražių filmų režisierius debiutavo 1997 m. su kino kritikų išgirtu filmu „Nereikalingas paštas” („Budbringeren”).
„Balsai” – mistinė drama, paliečianti jautriausias širdies stygas, pasakoja istoriją apie moters ir vaiko išgyvenimus po atsiskyrimo nuo smurtaujančio tėvo. Pagrindinė filmo herojė Ana įkūnija isterišką motiną, kuri jaučia nuolatinę baimę dėl savęs ir dėl savo sūnaus Anderso.
Vaidmenis šioje juostoje atlieka Kristoffer Joner, Vetle Qvenild Werring bei Noomi Rapace, išgarsėjusi filme „Mergina su drakono tatuiruote” ir kitose Stiego Larssono romanų trilogijos ekranizacijose.
Jau nuo pat pirmųjų filmo kadrų baimės atmosferą kuria paprasta ir nė kiek nepagražinta realybė: skriaudžiamo vaiko riksmai, aidintys tušti daugiabučio koridoriai, beieškant smurtaujančios šeimos pėdsakų. Filmas nuolat skatina žiūrovus klausti savęs, ar tai, kas rodoma ekrane, yra realybė, ar tik įaudrintos vaizduotės padarinys.
„Balsai” yra pelnę keletą svarbių tarptautinių apdovanojimų. 2011 m. Italijoje vykusiame Tarptautiniame Romos kino festivalyje Noomi Rapace buvo pripažinta geriausia aktore, o filmas tais pačiais metais gavo didįjį prizą ir tarptautinį kritikų apdovanojimą Tarptautiniame Žerardmė fantastinio kino festivalyje.
Mistinė drama, gebanti ištrinti ribas tarp realybės ir fantazijos, kino centre „Garsas” bus rodoma iki kovo pabaigos.

DAUGIAU