MANDALŲ KŪRYBOS TERAPIJA IR ASMENINIS AUGIMAS

MANDALŲ KŪRYBOS TERAPIJA IR ASMENINIS AUGIMAS

Užsiėmimai vyks: gegužės 7, 14, 21, 28 dienomis – keturis ketvirtadienio vakarus iš eilės.

Visi trokštame gyventi darnoje su pačiu savimi, visi norime būti sveiki ir laimingi. Kad galėtume pasiekti šių išvardintų tikslų – verta nuraminti triukšmingoje kasdienybėje įaudrintą protą, saugiai pažvelgti į savo vidų, „sudėlioti” čia apsistojusius mūsų jausmus, mintis ir emocijas. Suteikiant dėmesio ir laiko sau pačiam – turime galimybę dar geriau pažinti tikruosius savo poreikius, norus ir tikrąją savo prigimtį.
Mandalų kūrybos terapijoje kaip ir dailės terapijoje svarbus pats kūrybinis procesas. Esant saugiame MANDALOS rate lengviau galime susikaupti, pajusti ir save harmonizuoti. Kuriant Mandalas neretai išgirstame viduje esančias minčių “kalbas”, naujai pažvelgiame į savo vidinį pasaulį.
Asmeninės Mandalos kūryba padeda žmogui pajausti save kaip visumą, pamatyti, priimti ir spręsti vidinius konfliktus, o kartu ir vystytis, tobulėti kaip asmenybei.
Mandalos struktūra – tai tam tikra forma, kuri tiesiogiai mus veikia. Vientisumą ir harmoniją jai suteikia atskirų elementų jungtys ir atsikartojančios linijos. Mandalos nereikia stengtis piešti specialiai, apgalvoti jos ornamentų. Visiškai nusiraminus, ranka pati ima reikiamas spalvas ir brėžia reikiamas figūras, o jei kažkas vyksta netinkamai, akis tai pamato, kūrinys nedžiugina, tuomet ir kyla noras kažką taisyti, keisti. O mes – KŪRĖJAI – kūrybinio proceso metu įgyjame drąsos, ryžto, aiškumo ir tokiu būdu tarsi po truputį randame savo sprendimus, kurie neretai praverčia ir realiame gyvenime.
Šio ciklo metu bus taikomi dailės terapijos metodai. Dailės terapijos metodai nereikalauja specialių meninių sugebėjimų, svarbus pats kūrybinis procesas. Tai – spontaniška kūryba, suteikianti plačių galimybių tyrinėti, išreikšti save, savo jausmus, pasaulėjautą ir mintis. Grafiniai vaizdiniai lengviau nei žodžiai priartina prie realybės – piešinio kalba, simboliai dažnai “prabyla” tada, kai sąmonei nebepakanka žodžių.

UŽSIĖMIMŲ PLANAS:
I užsiėmimas (gegužės 7 d.) – Saviidentifikacija. Intuityvi Mandala.
Šio užsiėmimo metu vyks aptarimas tema „Kas tai yra Mandala ir kaip ji pasireiškia mano gyvenime” bei praktinis – kūrybinis darbas: dailės terapijos metodais paremta praktinė užduotis „Mano saugi aplinka ir aš joje”.

II užsiėmimas (gegužės 14 d.) – Vidiniai suvaržymai ir išsilaisvinimas iš jų. Vidinių resursų Mandala.
Šio užsiėmimo metu vyks aptarimas tema „Mūsų silpnybės ir stipriosios mūsų pusės. Vienybė su savimi ir aplinkiniu Pasauliu” bei praktinis – kūrybinis darbas: dailės terapijos metodais paremtos praktinės užduotys – „Mano priešybės manyje: silpnybė – stiprybė”.

III užsiėmimas (gegužės 21 d.) – Mano norai ir vedantieji gyvenimo tikslai. Norų Mandala.
Šio užsiėmimo metu vyks aptarimas tema „Instinktai ir jų įtaka mūsų norams” bei kūrybinis darbas: norų, svajonių surašymas, išgryninimas, apsigynimas prieš patį save ir norų Mandalos sukūrimas – tarsi magiškas pajautimas, kad visa tai, ko trokštu – jau turiu ir esu toks, koks noriu būti.

IV užsiėmimas (gegužės 28 d.) – Sąmonės išsivystymo lygiai. Mano Esybės Mandala.
Šio užsiėmimo metu vyks aptarimas tema „Mano sąmonės išsivystymo lygis. Nuo ko jis priklauso?” bei praktinis – kūrybinis darbas: dailės terapijos metodais paremta praktinė užduotis „Tikrosios Laisvės pojūtis”.

Seminaro vadovė: Dainora Skrabulienė – edukologė, dailės didaktikos specialistė, pedagogė, baigusi specialiuosius dailės terapijos metodų taikymo kursus. Dainora jau 12 metų dirba pedagoginį darbą, veda dailės saviraiškos ir dailės terapijos užsiėmimus vaikams bei suaugusiems. Taip pat – viena iš VšĮ Savęs pažinimo ir saviraiškos studijos įkūrėjų, nuolat besidominti savęs pažinimu, visas įgytas žinias praktiškai taikanti savo darbe ir asmeniniame gyvenime. Dainora – sertifikuota Eneagramos (unikalaus savęs ir kitų pažinimo metodo) meistrė.

Viso ciklo kaina: 80 Eur (įskaičiuotos visos reikiamos priemonės).
REGISTRACIJOS PATVIRTINIMUI REIKALINGAS 20 Eur avansinis mokėjimas.
Rekvizitai:
VšĮ SAVĘS PAŽINIMO IR SAVIRAIŠKOS STUDIJA
Įmonės kodas: 303011485
a.s LT957044060007887398

Dalyvių skaičius ribotas! Renkama 10 dalyvių grupė.
Bus išduodami dalyvių pažymėjimai.

Būtina registracija iš anksto el.p.: pazinimas.saviraiska@gmail.com
Tel. pasiteirauti 868444109

Seminaro vieta: Vytenio g. 10, Vilnius (atskiras įėjimas iš kiemo pusės).

https://www.facebook.com/events/877144875668322

www.pazinimassaviraiska.lt

DAUGIAU