Marco da Silva Ferreira (Portugalija) – CARCAÇA

Marco da Silva Ferreira (Portugalija) – CARCAÇA

Marco da Silva Ferreira (Portugalija) – CARCAÇA

 

Trukmė: 90 min. 

Pernai festivalyje su programa BISONTE viešėjęs choreografas Marco da Silva Ferreira šį kartą žiūrovams pristatys savo darbą CARCAÇA. Šio šokio spektaklio choreografijoje svarbiausią vaidmenį iš pradžių užima kojų judesiai, kol šokėjai palaipsniui ima dėlioti gyvybingą, maištingą ir karnavališką pasirodymą.

Iš dešimties šokėjų, tarp kurių ir pats Marco da Silva Ferreira, sudaryta trupė – tai komanda, kuri fiziškai, intuityviai ir nepretenzingai tyrinėja savo kolektyvinį identitetą, pasirodymą dėliodami iš kūno, šokio ir kultūros elementų.

Sudėtingi, bet su paprastais sportbačiais atlikti žingsniai į sceną atneš ne tik garsą, bet ir kinetinės, šiluminės ir šviesos energijos pliūpsnius. Fizinius garsus lydi João Pais Filipe mušamų būgnų garsai ir Luís Pestana elektroninė muzika. Šie gyvai atliekami elementai sudaro pagreitintą garso takelį, kuriame susipina tradicinės muzikos (pvz., fanfaros ir maršai), postmoderniosios muzikos ir klubinės muzikos (techno trance, dub) elementai. 

Choreografą sukurti CARCAÇA įkvėpė 2020 m. su „Companhia Nacional de Bailado“ trupe sukurtas „CORPOS DE BAILE“ spektaklis, tapęs šio kolektyvo tyrimų atspirties tašku, leidusiu analizuoti tapatybės ir kojų judesių sąryšį. 

Marco da Silva Ferreira gimė 1986 m. Santa Maria da Feiroje. Treniruotis pradėjo 1996 m., kai ėmėsi profesionalaus plaukimo. 2002 m. jo atsisakė ir susikoncentravo į kūno praktiką scenos menuose. Jo kelias buvo savamokslis, tyrinėjant miesto kontekstuose paplitusius ir iš Afrikos kilusius šokio stilius. Nuo 2002 iki 2010 m. šokio kryptis ir leksika tapo vis įvairesnė ir artimesnė šiuolaikinės improvizacijos priemonėms bei kompozicijai. 2010 m. jis laimėjo televizijos konkursą „So You Think You Can Dance – Portugal“.

Spektakliu „Brother“ (2016) buvo įtvirtintas menininko kaip autoriaus diskursas apie šokio ir jo reikšmės apmąstymus šiuolaikiniame pasaulyje. Savo kūryboje jis kuria sąsajas su šokio ištakomis ir brėžia liniją, kurią nustato šiuolaikinis kūnas.

2018–2019 m. Marco buvo asocijuotas menininkas Teatro Municipal do Porto, o 2019–2021 m. tapo asocijuotu menininku Centre Chorégraphique National de Caen Normandijoje.

 

Meno vadovas ir choreografas: Marco da Silva Ferreira

Meno konsultantė: Catarina Miranda

Šokėjai: André Garcia, Fábio Krayze, Leo Ramos, Marc Oliveras Casas, Marco da Silva Ferreira, Maria Antunes, Max Makowski, Mélanie Ferreira, Nelson Teunis, Nala Revlon

Šviesos dizainas: Cárin Geada

Garso ir techninis režisierius: João Monteiro

Muzika: João Pais Filipe (mušamieji) Luís Pestana (elektroninė muzika)

Kostiumai: Aleksandra Protic

Scenografija: Emanuel Santos

Antropologinės studijos: Teresa Fradique

Liaudies šokiai: Joana Lopes

Produkcijos vadyba: Mafalda Bastos

Produkcija: Joana Costa Santos, Mafalda Bastos 

Produkcijos struktūra: Pensamento Avulso

Sklaida: ART HAPPENS

Bendrai prodiusuota su: Teatro Municipal do Porto, Centro Cultural de Belém, Big Pulse Dance Alliance, bendrai prodiusavo Naujas Baltijos šokis (Lietuva), Julidans (Nyderlandai), Tanz im August/HAU Hebbel am Ufer (Vokietija), Dublin Dance Festival (Airija) ir ONE Dance Week (Bulgarija), bendrai finansuojamas Europos Sąjungos programos „Kūrybiška Europa“ lėšomis, Centre Chorégraphique National de Caen en Normandie, La briqueterie – CDCN du Val-de Marne, Maison des arts de Créteil, KLAP- Maison  pour la danse, CCN-Ballet National de Marseille, Charleroi danse, centre chorégraphique de Wallonie – Bruxelles, December Dance (Concertgebouw and Cultuurcentrum Brugge), La rose des vents – scène nationale Lille Métropole – Villeneuve d’Ascq, TANDEM Scène Nationale Arras-Douai

Remėjai: República Portuguesa – Cultura, DGARTES – Direção Geral das Artes.

Meninės rezidencijos: Tempo, Teatro Municipal do Porto.

Premjera: 2022 m. spalio 21-22 d. Teatro Municipal do Porto, Portugalijoje.

Nuotraukų autorius: José Caldeira ir Mercat des Flors.

 

Perkant 10 ir daugiau bilietų galite kreiptis: [email protected]

 

Durys atidaromos: 19:00
Renginio trukmė: 90 min.
Pertraukos: nėra
Vaikai įleidžiami nemokamai: ne
Amžiaus cenzas: nėra
Nuolaidos: s
enjorams, studentams, moksleiviams, žmonėms su negalia.
 

Bilietų pirkimas Žiūrovams su judėjimo negalia vežimėlyje, jų asistentams bei lydintiems žmonėms (šeimos nariams):

Žiūrovams su judėjimo negalia vežimėlyje bilietus būtina pasirinkti specialiai pritaikytose ir pažymėtose vietose Kairėje ložėje.
Bilietų su nuolaida vietų kiekis salėje yra ribotas.
 
Asistentas, oficialiai lydintis žmogų su negalia, remiantis LR neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymu nemokamą bilietą gali pasirinkti įvedus kodą ASISTENTAS*.
Lydintis asmuo pvz.: šeimos narys, neturintis ASISTENTO pažymėjimo bilietus perka pilna kaina.**
 
Lydint žiūrovą su judėjimo negalia, bilietą būtina pasirinkti specialiai pritaikytose ir pažymėtose vietose.
DAUGIAU