free Mažoji paroda. Lietuvos istorija medaliuose

Mažoji paroda. Lietuvos istorija medaliuose

Medalių galerija Šv. Jono g. 11 kviečia į mažąją Linos Kalinauskaitės ir Juozo Kalinausko medalių parodą LIETUVOS ISTORIJA MEDALIUOSE.

Menininkai. Skulptoriai. Medalių kūrėjai. Lietuvos dailininkų sąjungos nariai. Vilniaus dailės akademijos (instituto) auklėtiniai. Tarptautinės medalių federacijos (FIDEM) nariai, dalyvaujantys įvairiose parodose Lietuvoje ir užsienyje. Taip trumpai būtų galima apibūdinti dailininkus Juozą Kalinauską ir Liną Kalinauskaitę – tėvą ir dukterį, – kurių darbai skleidžia gėrį, grožį, harmoniją ir meilę Lietuvai. Jų kūrybos ypatumas – profesionalumas ir nuoširdumas, kviečiantis į kūrinį žvelgti pro istorinių įvykių prizmę. „Siekiu įamžinti garbingą Lietuvos istoriją“ – sako neseniai aštuoniasdešimtąjį gimtadienį atšventęs Juozas Kalinauskas.

„Medaliai – tėvo nuopelnas. Jam turėčiau padėkoti, kad man parodė kelią. Jis daugelį metų dirba šioje srityje, o aš jam padėdama išmokau šio amato“– kalbėjo dailininkė Lina Kalinauskaitė. Nuo 2006 m. medalius kurianti autorė gilinosi į Vakarų Europos meną Prahos ir Florencijos dailės akademijose iš geriausių pavyzdžių, sukauptų per tūkstančius metų. Dailininkė medalių kūryboje labiausiai mėgsta gilintis į praeities asmenybių bruožus, atskleidžiant jų psichologinius aspektus. Laisvalaikiu Lina Kalinauskaitė tapo portretus bei peizažus, tačiau dažniausiai grįžta prie istorinių temų.

Paroda skirta supažindinti lankytojus su patriotine dvasia persunkta abiejų autorių kūryba, – medaliai skirti Lietuvos valdovams, svarbiausiems istorijos įvykiams ir mūšiams.

Tekstą parengė: Danutė Tamošaitienė

 

Mažoji paroda veiks iki pat Kultūros nakties, birželio 15 d.

DAUGIAU