Mėgėjų teatrų festivalis “Kauno rampa 2012”

Mėgėjų teatrų festivalis “Kauno rampa 2012”

TRADICINIS JUBILIEJINIS 40-ASIS MĖGĖJŲ TEATRŲ FESTIVALIS

„KAUNO RAMPA 2012″

Festivalis skirtas Kazio Binkio teatro 75-ečiui

  

Kauno kultūros centre “Tautos namai” (Vytauto pr. 79 / Kęstučio g. 1)

2012 m. kovo 27-31 d.

 

Kovo 27 d. (antradienis)

 16 val. Keturios pantomimos žanro miniatiūros „Kartą kieme”: „Gimimas”, „Meilė turguje”, „Kartą kieme”, „Aklieji”. Kauno neįgalaus jaunimo užimtumo centro „Plastinės dramos teatriukas”. Vadovas Virgis Bortkevičius.

„Gimimas”. Tai teatrinis klipas, kuriame naudojant scenines priemones, vaidinimo herojė perteiks savo istoriją apie neįgalaus žmogaus gimimą, vietą ir santykį su visuomene.

„Meilė turguje”. Meilė tai jausmas, kurios kiekis nusprendžia mūsų egzistencijos prasmę. Tai lyg lakmusas žmogaus išbandymui – kuo daugiau meilės, tuo daugiau kančios ir atvirkščiai. Kas ji? Kas vyksta su žmogumi, kai nuo jos nusigręžiama, kai ji sumindoma vardan asmeniškumo.

„Kartą kieme”. Pagrindinė mintis – išdavystė. Tai viena didžiausių nuodėmių žmonijos pasauly, kuri nuo Judo iki mūsų dienų, įvairiomis formomis persekioja žmogų.

Veiksmas vyksta kieme, kur susitinka įvairių socialinių sluoksnių vaikai. Jiems bendraujant ir įvyksta išdavystė, kuri tolimesnio veiksmo metu persekioja herojų, versdama vis giliau klimpti į vidinio degradavimo liūną.

„Aklieji”. Aklieji vedami aklojo eina gyvenimo ratu. Atsidūrus išeities taške, beprasmybė tampa akivaizdi – vedlys praranda viltį bei vedančiųjų pasitikėjimą. Apie tikėjimą, kuris daro stebuklus…

 Spektaklis nemokamas.

18 val. „Smagiosios miniatiūros”. Kauno kurčiųjų reabilitacijos centro pantomimos kolektyvas „Pjero”. Režisierė Jūratė Raulinaitytė.

Kurtieji visada mėgo teatrą, nes jų laki vaizduotė. Tai vienas iš pirmųjų kolektyvų, susibūręs beveik tuo pačiu metu kaip ir Kauno srities kurčiųjų draugija 1952 metais. Kolektyvas gyvuoja jau 60 metų. Pastatyta daug pantomimų, klounadų ir spektaklių.

Festivalyje „Kauno rampa 2012″ bus parodytos miniatiūros: „Pasisveikinimas”, „Pirmas pasimatymas”, „Meilės trikampis”, „Širdelė”, „Kojos”, „Šokiai”.

 Spektaklis nemokamas.

 

Kovo 28 d. (trečiadienis)

13 val. Spektaklis vaikams „Pasiklydęs drakonas arba sumaištis stebuklingame miške”. Visuomeninės organizacijos „Kauno Kazio Binkio teatro” vaikų ir jaunimo studija. Spektaklio autorė ir režisierė Nida Vita Žilinskienė.

Tikriausiai bloga diena, pasakytų bet kas, kas iš pat ryto supyko ant mamos, nuskriaudė brolį ir sesę, net seneliui parodė savo ilgą liežuvį. Supykus ant visų savo šeimynykščių, išeini, kur letenos veda ir akys mato. Negana to, keliaujant pažįstamomis vietovėmis, tu imi ir pasiklysti. Papuoli į klaidų mišką, kuriame pilna keistų gyventojų. Jie tokie keisti, kad niekaip negali suprasti, kurie iš jų geri, o kurie blogi. Kas baisiausia – niekaip negali rasti kelio namo. Galiausiai viskas taip susipainioja, kad, rodos, niekada iš šios sumaišties neišsipainiosi…

Taip nutiko pasakos herojui Drakui. Tai labai keistas drakonas, su kuriuo būtinai supažindinsime žiūrovus. Kaip jam seksis savarankiškoje kelionėje „Nosies tiesumu”, ar pavyks atskirti tiesą nuo melo, gėrį nuo blogio ir surasti kelią į namus, pamatysite šiame spektaklyje.

 Spektaklis nemokamas.

 

18 val. Premjera. Dž. Patriko lyrinė komedija „Keistuolė misis Sevidž”. Kauno „Kazio Binkio teatras”. Režisierius Rimantas Štaras. Dailininkė Rimutė Skučienė.

„Keistuolė misis Sevidž” – graudoka Dž. Patriko komedija apie vaikus, kurie negali susitaikyti su velionio tėvo valia turtą patikėti valdyti ne juos pagimdžiusiai, bet tik užauginusiai moteriai. Juk beprotybė investuoti milžiniškus turtus kažkokiam labdaros fondui. Vaikų nuomone, ją „išblaivyti” gali tik psichiatrinė klinika.

Beje, ir šiuose „bepročių namuose” verda aistros. Čia nutrinama surambėjusi oda, netikėtomis spalvomis nušvinta banalios kasdieninės tiesos, išmokstama, kad kilimus dera mindžioti ne tik viduryje. Jie rečiau pradiltų, jei būtų vaikščiojama ir kraštais… Čia nieko nereiškia ir daugelį užvaldžiusi aistra „pinigui”. Visgi užuojautos šiose likimo nuskriaustų žmonių širdelėse daugiau nei sotaus gyvenimo labirintuose pasiklydusiose vaikų sielose…

 Bilieto kaina – 10 Lt., moksleiviams, studentams ir pensininkams –  5 Lt.

 

Kovo 29 d. (ketvirtadienis)

12 val. Premjera. Pasakėlė – žaidimas mažiesiems „Pirštinė”. Senamiesčio progimnazijos  dramos studija „Džiugenėlė” ir neoklasikinio šokio teatro „Releve” vaikų studija. Režisierė Aušra Reklaitienė. Choreografė Rasa Butrimavičiūtė.

Dramos studija „Džiugenėlė” – tai vieta, kur tampama princesėmis, karaliais, pelenėmis, coliukėmis ar tiesiog gerais žmonėmis. Tai gerumo, išminties ir draugystės sala, kurioje kiekvienas vaikas gali kurti laisvai. Festivalyje „Kauno rampa 2012″ dramos studija miesto vaikus kviečia į pasakėlę – žaidimą „Pirštinė”. 2011 m. festivalyje „Vaivos tiltas” už šį pastatymą „Džiugenėlė” buvo apdovanota leureato diplomu.

Pasakos „Pirštinė” siužetas žinomas ir mažiems, ir dideliems: takeliu ėjęs senelis pameta pirštinę, kurioje apsigyvena pelytė Cipsytė.  Ir visgi kaip įvykiai klostysis šį kartą?

Intrigą sustiprina ir tai, jog kartu su „Džiugenėlės” dramos studija pasakėlėje – žaidime pasirodys neoklasikinio šokio teatras „Releve”. Gabių vaikų bendras projektas laukia savo žiūrovo!

Spektaklis nemokamas.

 

18 val. Premjera pagal to paties pavadinimo K. Binkio pjesę „Atžalynas”. Visuomeninės organizacijos „Kauno Kazio Binkio teatro” jaunimo studijos ir buvusių narių bendras spektaklis. Režisierė Nida Vita Žilinskienė.

Iš penkių K. Binkio pjesės „Atžalynas” veiksmų režisierė išrinko ir pastatė tik vieną. Puikiai žinoma tuometinė mada – vaidinti ilgai. Šiuolaikiniam žiūrovui priimtiniau pamatyti viską greitai ir konkrečiai, ilgai nepilstant iš tuščio į kiaurą. Tai vienintelis skirtumas, rastas tarp Smetonos ir šių laikų, analizuojant šią pjesę. Visa kita – kaip ir dabar: ir žmonės, ir problemos, ir…

 Kiek ironiškai ir linksmai sužaista šia tema, tiesiant tiltelį nuo Smetonos iki mūsų laikų. Spektaklio kūrėjų nuomone, šis susisiekimas įvyko. O kas įvyksta, kai susisiekia gerokai atitolę šimtmečiai, pamatysite ir jūs.

Bilieto kaina – 10 Lt., moksleiviams, studentams ir pensininkams –  5 Lt.

 

Kovo  30 d. (penktadienis)

14 val. Vienos dalies spektaklis „Marcelijos gyvenimas ir meilė”. Pagal J. Metlovaitės – Beresnevičienės apysaką „Mėlynos brokato užuolaidos”. Kauno krašto neįgaliųjų teatras „Laumės pėda”. Autorė ir režisierė Jolanta Beresnevičienė.

Spektaklyje vaizduojamas istorinis Lietuvos kaimo laikotarpis  19 amžiaus pabaigoje. Stereotipai ir prietarai griauna žmogaus gyvenimą, bet meilė, kaip žolė ankstyvą pavasarį, prasikala net pro kiečiausią akmenį.

 Spektaklis nemokamas.

 

18 val. Premjera. Juodojo humoro komedija (N-16). Š. Masalskis ir G. Aleksa „Antiarhatai”. Asociacija „Teatronas”. Režisierius Gildas Aleksa.

Iš pirmo žvilgsnio šio spektaklio pjesė sudaryta iš tarpusavyje nelabai derančių elementų: labai garsių JAV kino meistrų brolių Coen’ų kino scenarijaus „Fargo”, kelių Šekspyro sonetų ir kelių jungiančių tekstų, parašytų Š. Masalskio ir G. Aleksos. Tačiau spektaklis susiveda į labai aiškias teatrines horizontales ir vertikales. Išorinis konfliktas – sukeltas kelių veikėjų „didžiosios amerikietiškos svajonės” siekiamybės, vidinis – visų veikėjų savotiškas kaukių ir įvaizdžio baliaus, kai nė vienas nebegali būti nuoširdus dėl savo paties sukurtų aplinkybių. Taip spektaklis įgauna groteskiškumo, kai tai, kas juokinga, sudaro vieną su tuo, kas baisu.

„Šis spektaklis gimė kaip eksperimentas. Trupei norėjosi ir reikėjo ko nors nebandyto. Tam mes surinkome daug naujų žmonių, ėmėmės nestandartinės medžiagos, pasirinkome dar niekad nebandytą žanrą. Stebiuosi, kaip įvairūs pratimai su Šekspyro sonetais manyje subrandino mintį imtis nuostabaus brolių Coen’ų scenarijaus ir galų gale pasibaigė mano drauge su Š. Masalskiu surinkta, papildyta ir sukurta vientisa pjese. Šiuo sceniniu veikalu tęsiame tam tikrą „Teatrono” tradiciją – kelti į sceną dar niekad scenoje negyvenusius kūrinius” – sako G. Aleksa.

Scenografija – Monika Butkutė.

Kostiumų dailininkė Dovilė Sapieškaitė.

Muzika – Eugenija Baidakova ir Goda Ramanauskaitė.

 

Bilieto kaina – 10 Lt., moksleiviams, studentams ir pensininkams –  5 Lt.

 

Kovo  31 d. (šeštadienis)

13 val. Premjera. E. De Filipo komedija „Itališkos vedybos”. Jungtinis „Kazio Binkio teatro” ir buvusių narių spektaklis. Režisierius Rimantas Štaras. Dailininkė Rimutė Skučienė.

Spektakliui „Itališkos vadybos” bus nutiestas savotiškas „ne holivudinis” šlovės kilimas, suvilgytas teatrinio džiaugsmo ir skausmo ašaromis, tryptas pavargusiomis po kasdienio darbo, bet ant jo tarsi sparnus įgaunančiomis kojomis. Kartais net pakilusiomis ir išskridusiomis siekti tikrųjų teatrinių stebuklų ir kupinomis vilties, kad širdyje įžiebta teatro bacila kirbės visą gyvenimą.

Tai prisiminimų ir iliuzijų šventė, kurioje susilies fantazijos paliesti šiandieniniai pasiekimai, noras pasidalinti, kuo gyventa, išskridus paskui išsvajotąją Melpomenės paukštę. O gal bus blykstelėta dar nesuvaidintu, bet trokštamu vaidmeniu? Susitikime bus ir staigmenų, ir netikėtų improvizacijų, ir daug metų nesimačiusių žmonių sentimentų. Bus ir buvusių narių svajonių vaidmenų benefise pagal E. De Filipo komediją „Filumena Marturano”.

Kas gera, prisiminkime…

Bilieto kaina – 10 Lt., moksleiviams, studentams ir pensininkams –  5 Lt.

17 val. Komedija „Cirkas be pinigų“. Biržų kultūros centro mėgėjų teatras. Spektaklio autorė ir režisierė Vita Vorienė.
Kiekviena mergaitė svajoja apie princą, kuris netikėtai atkeliauja iš tolimos šalies. Veda ją… Jie ilgai ir laimingai gyvena… Svajoja mergaitės, merginos ir net moterys. O šios komedijos herojei Stasytei ši svajonė ėmė ir išsipildė…

Bilieto kaina – 10 Lt., moksleiviams, studentams ir pensininkams – 5 Lt.

DAUGIAU