Meilė ir partnerystė budizme – paskaita

Meilė ir partnerystė budizme – paskaita

Meilė ir partnerystė budizme
Elenos Leontjevos (Rusija) paskaita

Ar budizmo mokytojai gali duoti patarimų apie partnerystę?
Taip, ypač pasauliečiai ir jogai, kurie turi praktinės patirties. Nesvarbu ar pagrindinė partnerystės priežastis yra fizinis potraukis ar vidinis jausmas, kad dalijamės tais pačiais interesais, ar gilus susitapatinimas – joje galima daug ko išmokti. Protingai elgiantis, žmogiškasis vystymasis partnerystėje taps dar visapusiškesnis. Tačiau vystymasis įmanomas tik toje aplinkoje, kur nėra įtampos, todėl dviejų žmonių santykiuose svarbu vengti lūkesčių ir konkurencijos. Labai prasminga remti vienam kito veiklą, o tą padaryti geriausiai pavyksta galvojant „mes“, o ne „aš“ ir „ji“ arba „jis“.

Jelena Leontjeva –Rytų šalių instituto bendradarbė, vyriausia žurnalo “Buddism.ru” ir leidyklos “Orientalija” redaktorė.
Mokėsi Karmapos tarptautiniame budizmo institute (Nju Delis, Indija). Baigė „Šaltinių tyrimų, istoriografijos ir istorinių tyrimų metodų“ specializacijos aspirantūrą Rusijos Mokslų Akademijos Orientalistikos Institute. Mokslinių tyrimų sritis – Tibeto budizmas, Kagju mokykla.
J. Leontjeva yra „Iliustruotos Budizmo Enciklopedijos“, straipsnių apie viduramžių Tibetą ir Tantrinį budizmą, publikuotų žurnaluose “Vostok”, “Buddism.ru” ir kt. autorė

Rugsėjo 9 d. 18:30 val.
Viešbučio „Kaunas“ konferencijų salė
Laisvės al. 79, Kaunas
Paskaitos kaina – 15 Lt; studentams/moksleiviams 10 Lt
Daugiau informacijos:
Tel. +370 686 35814
danas.kazlauskas@bdk.lt
www.budizmas.lt

DAUGIAU