free In Memoriam paroda. Dalia Makaraitienė (1946 – 2017) – ŠVIESIOJI GYVENIMO PUSĖ

In Memoriam paroda. Dalia Makaraitienė (1946 – 2017) – ŠVIESIOJI GYVENIMO PUSĖ

In Memoriam paroda. Dalia Makaraitienė (1946 – 2017) – ŠVIESIOJI GYVENIMO PUSĖ

 

Paroda atidaroma balandžio 20 d. 19 val. Šv. Jono Gatvės MEDALIŲ GALERIJOJE (Šv. Jono g. 11, Vilnius).

In Memoriam dailininkės Dalios Makaraitienės (1946 – 2017) parodoje – jos VISO GYVENIMO KŪRYBOS RESTROSPEKTYVA.

Iki 1967 –ųjų  D. Makaraitienė studijavo Telšių dailės technikume, o 1974 m. baigė Vilniaus Dailės institutą. Ilgus metus dirbo Estetikos institute dizainere, tačiau širdis visada linko prie tapybos ir akvarelės ir teptuko į rankas nebepaėmė tik tada, kai tiesiog nebegalėjo išlaikyti.

Buvo Dailininkų sąjungos narė, visą gyvenimą rengė personalines ir grupines akvarelės parodas, bet didžiuliu kūrybos impulsu tapo narystė dalininkų klube „Plekšnė“. Kiekvienais metais dalyvaudavo šio klubo organizuojamose parodose, buvo aistringa plenerų dalyvė. Savo vertybinėmis nuostatomis ji buvo ištikima vienai svarbiai „Plekšnės“ klubo nuostatai – nepaliaujamai žiūrėti į žvaigždes, svajonių bei jų realizavimo sparnais skristi į jų spindinčias aukštumas, į savojo meno viršukalnes.

Šioje In Memoriam parodoje eksponuojami darbai iš visų dailininkės kūrybos laikotarpių. Nuo pačių ankstyviausių akvarelių, kai ji liejo ant nedidelio formato popieriaus, jos gėlių – neaprėpiamų pievų ir jų subtilaus margumo, iki paskutiniųjų jos darbų, pačių keisčiausių, kai švelnias akvareles pakeitė tapyba ryškiomis, rėkiančiomis spalvomis ir simbolių elementai, kas buvo visiškai nebūdinga jos braižui. Visiems paskutiniesiems savo tapybos darbams D.Makaraitienė sukūrė istoriją, kiekviena spalva reiškė daugiau nei ji pati galėjo pasakyti žodžiais. Paskutinysis kūrybos etapas paženklintas sunkios ligos ir kartu priešinimosi realybei. O kartu ir tam, ką ji darė prieš tai.

 

Paroda veiks balandžio 20 – gegužės 5 d. Šv. Jono Gatvės MEDALIŲ GALERIJOJE, Šv. Jono g. 11.

 

Daugiau informacijos: www.medaliugalerija.com

DAUGIAU