free Menininko Simono Gelminauskio tapybos parodos „Kryžkelė“ atidarymas

Menininko Simono Gelminauskio tapybos parodos „Kryžkelė“ atidarymas

2020 m. sausio 27 d. AP galerijoje atidaroma S. Gelminauskio personalinė paroda „Kryžkelė“ – pirmasis šių metų startas prieš pasiruošimus kūrinių išvežimui į užsienio parodas. Paroda veiks iki vasario 27 d., o šventinis atidarymo renginys įvyks sausio 31 d. 19 val. AP galerijoje (Polocko g. 10).

Simonas Gelminauskis (1968) – abstraktaus ekspresionizmo kūrėjas, po 23-ių metų pertraukos, 2015-aisiais sugrįžęs į Lietuvos ir užsienio meno lauką. Naujas kūrybos etapas autoriui tapo itin produktyvus. Vos per penkerius metus dailininkas dalyvavo net penkiolikoje personalinių ir grupinių parodų, 2019 m. savo darbus pristatė tarptautinėse meno mugėse – „Art Shopping“ Luvre, Paryžiuje bei „Art Vilnius“.

„Simonas Gelminauskis – įdomų požiūrį į kūrybinę plastiką turintis menininkas, stebinantis užsidegimu bei ryžtu siekti savo tikslų be papildomų stagnatyvių faktorių. Pastarųjų metų jo meninė veikla įrodo, kad ir po ilgos kūrybinės pertraukos, norint leistis į profesines peripetijas, keliai ir rinka gali būti atvira – tereikia kurti, tikint savimi ir įprasminant drobėse savitas menines pajautas. Paroda yra lyg kūrybos kryžkelė – tiek kūrinių tematika, tiek filosofine prasme. O mes, žiūrovai, esame stebėjimo taške, nes dailininkas kuria intrigą ir nežinome, kur link jis žengs kitą žingsnį“, – sako parodos kuratorė Vilma Jankienė.

DAUGIAU